Haftalık Teknik Analiz #39 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #39 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #39

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 12H grafiği

Bitcoin geçen haftayı dip bölgesinde kapattıktan sonra güzel bir yükseliş şansı buldu ancak yine 42 bin dolar direnci üzerinde bir kapanış olmadı ve tekrar 40 bin dolara doğru düştü. Burada destek bölgesi var ancak kırılım yaptığı bölgenin test edileceği alan 39 bin 500 dolar. Buradan dönme şansı elbet var ancak 39 bin dolar bölgesini tekrar test etmesi çok olası. Yükselişe devam edebilmesi için bir çok kez denenen 42 bin dolar ve düşüş trendini bitirecek direnç olan 45 bin dolar bulunuyor. Bu hafta güçlü bir görünün sergileyen bitcoin düzeltmeyi en düşük 39 bin dolarda tamamlar ise 42 bin doları geçip 45 bin doları denemesi yapması olası. Takip edilmesi gereken seviye 39 bin dolar olacak. Bu desteğin kırılması ile bu hafta olan olumlu yükselişi tekrar olumsuz bir görünüme sokacaktır. 37 bin 500 dolar önemli bir destek görevi gördü ve yine önemli bir alım bölgesi olacaktır. Market genel olarak olumlu davranmaya başlıyor. En sağlıklısı 39 bin dolar desteğinin tutması olacaktır ancak kırılır ise 35 bin 500 dolar yine en kritik bölge konumunda. Burası sağlam bir destek ve burasının bir tepki vermesini beklerim.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 12H grafiği

Ethereum’da geçen haftalarda sıklıkla Bitcoin’e karşı destek bölgesine yaklaştığını belirtmiştim ve beklediğimiz gibi 3.000 dolar denemesi oldu. Şimdilik başarısız olsa da düşen trend kırılımı yaptı. 2.800 dolar bölgesinden tepki aldı ve kırılım retesti için 2.700 dolar bölgesi bulunuyor. Düzeltme olarak kalması için 2.700 dolar bölgesinin tutması gerekli. Aynı Bitcoin gibi direnç altında ve retest bölgesine yakın. Dolayısı ile bu bölgedeki hareketlerinin birbirini takip edeceğini düşünüyorum. Bitcoin takip edilmesi gerekli ve yukarı kırılım olur ise yine bitcoinden daha fazla bir artış sağlayabilecek durumda. 3.400 dolar önemli bir bölge ve kırılımı çok bullish bir görüntü verecektir. Yükselişte bu bölgede kar alımı olabilir, kırılır ise yeni bir zirve beklentisi oluşacaktır. 2.400 dolar ise yine önemli bir destek konumunda, tutmaz ise görüntü kritik bir hal olacaktır.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir