Cumhurbaşkanı Erdoğan Metaverse açıklamaları yaptı!

Erdoğan Metaverse

Cumhurbaşkanı Erdoğan Metaverse açıklamaları yaptı!

ABONE OL 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün düzenlenen Metaverse toplantısında birtakım açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamasında özellikle dijital hukuk düzeninden bahsetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Metaverse Açıklaması Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün düzenlenen Metaverse toplantısında konuştu. Bu açıklamasında Metaverse teknolojisinin ileri yıllardaki nesillerin hayatının bir parçası olacağını ifade ederek, dijital hukuk düzeni kurularak bu teknolojiyi kendi kültürümüz üzerine inşa edilmesi gerektiğini vurguladı:

Torunlarımız konuya hakimiyetleri ile bizim kavrayabileceğimizin çok ötesinde bir dünyada yaşıyorlar. Toplantımızın konusu olan Metaverse ve benzeri mecralar belki torunlarımızın çocuklarının hayat biçimlerinin birer parçası olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Metaverse açıklamaları yaptı!

Metaverse, Web 3.0 denen çok daha kuşatıcı bir teknolojik dönüşümün üzerinde inşa edilen mecralardan sadece biri. Tüm dünyanın kullanılabileceği içerikler üretilmesini sağlamak istiyoruz. Asıl hedefimiz ise bu üretimi kendi kültürümüzün, değerlerimizin üzerinde inşa etmektir. Bugün dijital dünyanın ne kadar kötü bir görünüme sahip olduğunu en iyi işin içindekiler biliyor. Dijital hukuk düzeni kurulmadan bu sorunların çözümü mümkün değildir. Bize düşen öncelikle kendi evlatlarımıza sahip çıkmak.

Çocuklarımızın dünyasına dijital teknoloji imkanlarını kullanarak kendi kahramanlarımızı sokarak kendi kültür iklimini oluşturabiliyoruz. Metaverse, bize dijital kültür konusuna daha çok odaklanmamız gerektiğine işaret ediyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir