Haftalık Teknik Analiz #37 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #37 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #37

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1W grafiği

Bitcoin geçen haftaki analizde 40 bin dolar – 42 bin dolar denemesi yapabileceği, kırılımında bullish bir atmosfer olsa da 46 bin dolar bölgesinde asıl engelin karşılayacağını yazmıştık. Şu an analizi yaparken geçen hafta analizi yaptığımız fiyatta olsa da 24 saat içerisinde %20’lik bir artış yaparak 45 bin dolar denemesi yaptı. Ancak başarısız olarak çok da iştah açıcı olmayan bir haftalık mum kapattı.

Satış baskısı yüksek olan bir haftaya girecek gibi gözüküyor. Geçen hafta 35 bin dolar desteğinin önemli olduğundan bahsetmiştim. Bu hafta da 35 bin 500 dolar çok önemli bir konumda. 37 bin 500 dolardan sonra ilk karşılayacak sağlam destek. Buranın kırılımı ile grafikte gözüken yatay ve eğimli destek 28 bin dolar – 29 bin dolar aralığına kadar satış ile karşılaşabilir ve bu bölgenin grafikte görüldüğü gibi yatay yükselen trend desteği olmasından dolayı bu bölgeden sert tepki alma ihtimali çok yüksek.

Baskıya rağmen buradan yükselmesi durumunda ise 40 bin dolar42 bin dolar ve 46 bin dolar dirençleri yine sağlam konumda ancak bir deneme daha yapması halinde kırma ihtimali yüksek olacaktır. Genel olarak kötü bir haftalık mum olsa da önemli desteklerin kesiştiği bölgede. Dolayısı ile bu hafta her iki yöne de sert denemeler yapabileceği bir hafta olabilir.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 3D grafiği

Ethereum tekrar yeşil destek bölgesine (2.400 dolar2.200 dolar) doğru gidiyor. Bitcoin de sert bir düşüş gerçekleşmez ise bu bölgeden tekrar sekeceğini düşünüyorum. Önemli bir destek ancak market şartları kötü olması durumunda kırılacaktır. 1.950 dolar1.700 dolar aralığı ise en önemli desteklerinden biri durumunda. Bu bölgenin sert tepki vermesini beklerim.

Bitcoin çiftinde ise Mart 2021’den sonra ilk defa yıllık ortalamaya kadar dokundu. Önümüzdeki haftalarda olumlu bir market atmosferi olur ise Bitcoin’den daha iyi bir performans sağlaması için gerekli atmosfer mevcut. Yine markete yön veren Bitcoin’in yukarı yönlü dönmemesi halinde bu mümkün olmayacaktır. Yükseliş durumunda 3.000 dolar 3.200 dolar kritik bir direnç bölgesi, kırılımı ile yükselişin ivmelenmesi mümkün.

Genel görüntü kötü olmasa da her hafta hatırlattığım gibi global krizler ve savaş gibi ekstrem durumlar nedeni ile büyük bir risk ve baskı oluşmuş durumda. Önemli bölgelerin kırılımları olmadan riskli işlemlere girmemek gerekli ve genel olarak bu bölgeler dışında işlem yapmamak sağlıklı olacaktır.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir