Binance Ukraynalı çocuklar için 2.5 milyon dolar bağışladı

Binance Rusya

Binance Ukraynalı çocuklar için 2.5 milyon dolar bağışladı

ABONE OL 

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, Ukraynalı çocuklar için 2.5 milyon dolar değerinde kripto para bağışladı. Yardım UNICEF‘e yapıldı.

Binance Ukrayna Yardımlarına Devam Ediyor

Ukrayna ve Rusya arasında savaş sürerken Ukrayna’ya yapılan yardımlara bir yenisi eklendi. Binance daha önce 10 milyon dolar bağış yaptığı Ukrayna’ya şimdi de 2.5 milyon dolar bağış yaptı. Yapılan bağış UNICEF aracılığıyla Ukraynalı çocuklara ulaştırılacak.

Binance yardımını Binance Charity isimli kâr amacı gütmeyen kuruluşundan gerçekleştirdi. Binance CEO’su Chanpeng Zhao şu ifadeleri kullandı:

Binance topluluğunun desteğiyle bu çocukların ve ailelerinin karşı karşıya olduğu acıların bir kısmının hafifletilmesine yardımcı olmak için acil yardım sağlayan UNICEF ile devam eden işbirliğimiz için minnettarız.

Binance Ukraynalı çocuklar için 2.5 milyon dolar bağışladı

Ukrayna Bayrağı NFT Olarak Satıldı

UkraineDAO, Ukrayna’ya maddi destek sağlamak amacıyla kripto para faaliyetlerinde bulunuyor. Bu faaliyetlere son olarak bir NFT eklendi. UkraineDAO, Ukrayna bayrağını NFT’ye dönüştürdü ve 2.258 Ethereum (yaklaşık 6.79 milyon dolar) karşılığında sattı. Elde edilecek gelir ise Ukrayna için kullanılacak.

Coinbase Ukrayna’ya Ret Açıklaması Yaptı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, Ukrayna’dan gelen Rusya’ya olan hizmeti kısıtlayın talebini reddetti ve şu ifadeleri kullandı:

Tek taraflı ve tam bir yasak, hükümetlerinin demokratik bir komşuya karşı saldırganlığının bir sonucu olarak tarihi para istikrarsızlaşmasına katlanan sıradan Rus vatandaşlarını cezalandıracaktır.

Bu açıklama ile birlikte yasaklama talebi reddedilmiş oldu. Ukrayna tarafından ise konu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Bilindiği gibi Ukrayna’da kripto para olarak bağış toplamaya başlamıştı. Toplanan bağış miktarı da 30 milyon doları aşmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.