Haftalık Teknik Analiz #36 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #36 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #36

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1W grafiği

Bitcoin’de fiyat iyice sıkışmış durumda. Geçen hafta belirttiğimiz gibi 37 bin 500 dolar desteği tutunamadı ve 34 bin 500 dolara kadar derin bir düşüş yaşadı ama kısa sürede tekrar düşüş yaşamadan önceki konumuna geri geldi. Beklendiği gibi son derece volatil günler geçiriyor. Gündem çok yoğun ve savaş durumu varken diğer varlıklara göre çok iyi durumda. Bu çok iyi bir işaret. Ancak global gündem bu şekilde olmaya devam ettiği sürece fiyat hareketleri çok sert ve al satı zorlaştıran bir market olacaktır.

Aynı zamanda düşüş tehlikesi de fiyattan bağımsız olarak devam edecektir. 35 bin dolar destek konumunda ve iyice önemli duruma geldi. Yatay trend desteği de oluyor. 2 defa bu destekten sekti ancak 3. kez gelmesi çok zayıflamış olan bu önemli direncin kırılmasına neden olabilir. Bu grafikte haftalık olarak altında kapanış yapması gerekli düşüşün onaylanması için. Dolayısıyla 35 bin doların kırılması ile çöküşün direk başlaması zor ancak altında uzun süre kalır ise 28 bin dolar24 bin dolar aralığına sarkması mümkün olabilir. Yükseliş için uygun bir atmosfer olmasa da Bitcoin’in sağlam duruşu ile olumlu ufak haberlerde yukarı yönlü hamleleri olacaktır. 40 bin dolar42 bin dolar şuana kadar geçmeyi başaramadığımız direnç. Kırılımı bullish bir hava verecektir ancak asıl engel Bitcoin’i 46 bin dolar47 bin dolar bölgesinde karşılayacak. Buranın kırılımı ile yeni zirve beklentim geçerli olacaktır.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum için geçen hafta bahsettiğimiz 2.400 dolar2.200 dolar bölgesinden iğne ile sekti. Burada büyük bir alım ile karşılaşabileceğinden bahsetmiştim. Sekmiş olsa da üzerindeki dirençler çok kuvvetli durumda. Kubbe şeklinde olan direnci çok kez denemesine rağmen başarısız oldu. Aynı Bitcoin’de olduğu gibi karar noktasına geliyor gibi duruyor. 2.400 dolar2.200 dolar önemli bir destek, kaybedilmesi muhtemelen 2.000 dolar altına rahatça inmemize sebep olacaktır. Bu gerçekleşir ise 1.700 dolar çok sağlam bir destek. Bir süre buranın altına ekstrem bir şey oldukça inmesini düşünmüyorum.

Ancak tekrar önemle belirtmek isterim ekstrem bir atmosferdeyiz. Yükseliş senaryosu için öncelikle 2.800 dolar2.900 dolar akabinde ise 3.400 dolar direncinin temizlenmesi ile yeni zirve şansı yükselecektir. Yine son haftalarda olduğu gibi kaldıraçlı işlemlerde işlem yapmanın son derece riskli olduğunu ve bir süre uzak durulması gerektiğini iletiyorum.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir