Coinbase Ukrayna’nın talebini reddetti

Coinbase Ukrayna

Coinbase Ukrayna’nın talebini reddetti

ABONE OL 

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, Ukrayna tarafından yapılan ve Rusya’daki kullanıcılara hizmet vermeme talebini reddetti. Coinbase, bunun Rusya vatandaşlarının cezalandırmak olacağını ifade etti.

Coinbase Ukrayna’ya Ret Açıklaması Yaptı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, Ukrayna’dan gelen Rusya’ya olan hizmeti kısıtlayın talebini reddetti ve şu ifadeleri kullandı:

Tek taraflı ve tam bir yasak, hükümetlerinin demokratik bir komşuya karşı saldırganlığının bir sonucu olarak tarihi para istikrarsızlaşmasına katlanan sıradan Rus vatandaşlarını cezalandıracaktır.

Bu açıklama ile birlikte yasaklama talebi reddedilmiş oldu. Ukrayna tarafından ise konu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Bilindiği gibi Ukrayna’da kripto para olarak bağış toplamaya başlamıştı. Toplanan bağış miktarı da 30 milyon doları aşmıştı.

Coinbase ikinci çeyrek raporu
Coinbase Ukrayna’nın talebini reddetti

Coinbase 4. Çeyrek Raporu Detayları

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, 2021 yılının dördüncü çeyrek raporunu yayınladı. Bu rapora göre borsanın 2.5 milyar dolar gelir elde ettiği ve 11.4 milyon aktif kullanıcıya ulaşıldığı açıklandı. Elde edilen 2.5 milyar dolarlık gelirin 840 milyon dolarının kâr olduğu da raporda ifade edildi. Beklentilere göre 1.97 milyar dolar gelir elde edilmesi bekleniyordu. Raporla birlikte tahmini gelirin de üzerine çıkıldığı kesinleşmiş oldu.

Coinbase borsası 2021 yılının üçüncü çeyreğinde yayınladığı raporda 7.4 milyon aktif kullanıcısının olduğu ifade edilmişti. Dördüncü çeyrek verisiyle birlikte ciddi bir aktif kullanıcı sayısı artışı yaşandı. Bunda da Super Bowl’daki reklamların da etkisi bulunuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.