Haftalık Teknik Analiz #32 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #32 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #32

Bitcoin – 1W grafiği

Bitcoin 33 bin dolardan destek aldıktan sonra üst direnci tekrar test etti ve şimdilik başarısız oldu. 29 bin dolar – 33 bin dolar aralığı Bitcoin için önemli bir destek ve bu bölge içerisine henüz girmeden güçsüz de olsa bir tepki aldı. Dirençlerde verdiği tepkilere göre yorumlarsak hala düşüş trendinde ve her önemli dirençten sert tepki alıyor. Güçlü bir tepki alabilmesi için bu 30 bin dolar aralığına girmesi ve oradaki likiditeyi alması gerekebilir. Düşüş trendinin kırılımı öncelikle 39 bin dolar – 40 bin doların geçilmesi ve sonrasında da yıllık SMA (hareketli ortalama) geçilmesi gerekli. Şu an için 48 bin dolar civarında.

Bitcoin’in fiyat hareketleri ve şu an mevcut olan atmosfer nedeni ile 45 bin dolar üzerine 4-6 hafta boyunca çıkabilmesi zor gözüküyor. 30 bin dolar – 45 bin dolar aralığında yatay hareketler yapabilir bir süre. 30 bin dolar ise düşüş senaryosunda tutması şart olan ve aksi taktirde 18 bin dolar – 20 bin dolara kadar düşüş gelmesi mümkün. M formasyonu veya ikili tepe olarak hedefi bu seviyelere denk geliyor ve de gerçekleşmesi halinde market çok büyük bir düşüş yaşayacaktır.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1W grafiği

Ethereum 2.400 dolar desteği şimdilik tutuyor. Bitcoin ile paralel şekilde devam ediyor. Önemli bir destek ancak Bitcoin’in 30 bin dolar civarına inmesi ile kırılacağını tahmin ettiğim bir destek. Bitcoin çiftinde de direncin altında duruyor. Genel olarak sağlam bir görüntüsü yok ve dolayısı ile Bitcoin’in alacağı darbe ile sert bir düşüş yaşaması mümkün. 2.200 dolar kırılması halinde 1.900 dolar – 1.700 dolar aralığı ilk tutacak destek konumunda ve gayet sağlam bir destek. Burası Ethereum için giriş için iyi bölgelerden biri olacaktır. Bitcoin’in sert hareketinde altların %95’inin tepkisiz kalacağını düşünsem de bazı coinler takip edecektir. Bunlardan birinin Ethereum olma şansı yüksek. Yükselmesi durumunda 3.000 dolara kadar sert tepki ile karşılaşmadan yükselebilir. Henüz ayrışacağı bir atmosfer yok ancak yükseleceği güzel bir alan mevcut. Ancak hatırlatmak gerekirse markette henüz bu atmosfer yok. Her zaman olduğu gibi Bitcoin ve Bitcoin dominasyonunu da takip etmek gerekecektir.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir