Binance Varlık Güvenlik Fonu (SAFU) duyurdu!

Binance Varlık Güvenlik Fonu (SAFU)

Binance Varlık Güvenlik Fonu (SAFU) duyurdu!

ABONE OL 

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, siber saldırılara karşı bir sigorta olarak kullanılması için Varlık Güvenlik Fonu (SAFU) kurduğunu açıkladı.

Binance Varlık Güvenlik Fonunu Güncellediğini Açıkladı

Dünyanın en büyük ve en hacimli kripto para borsalarından olan Binance, 2018 yılında bir fon kurmuş ve mağduriyetlerin giderileceği zaman kullanılması amacıyla fona belirli bir miktar varlık ayırmıştı. Şimdi ise kurulan fonun güncellendiği duyuruldu. Bu fonun oluşturulmasındaki temel amaç ise siber saldırılara maruz kalındığı durumlarda mağdur olan müşterilerin sorunlarını gidermek olduğu özellikle belirtildi.

Daha önce Güvenli Varlık Fonu (SAFU) isimli bir fon kuran Binance, yeni fonla birlikte eski olan fonu güncellemiş oldu. Ayrıca işlem ücretlerinin belirli bir kısmının da sürekli olarak fona aktarılacağı ve bu sayede fonun büyümesinin sağlanacağı açıklandı. Fon büyüklüğünün şu an 1 milyar dolar seviyelerinde olduğu da açıklamalarda yer buldu.

Binance CEO’su Changpeng Zhao konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Şeffaflık, güven inşa etmenin önemli bir unsurudur. Bu yüzden sigorta fonu cüzdan adreslerimizi yayınlıyoruz. Tüm ekosisteme fayda sağlayacak ve hükümetlere, düzenleyicilere ve önemli paydaşlara kripto ekosisteminde güveni, bütünlüğü ve şeffaflığı korumaya yönelik toplu taahhüdümüzü gösterecek olan tüm merkezi borsaları aynı şeyi yapmaya çağırıyoruz.

Binance Varlık Güvenlik Fonu (SAFU) duyurdu!

18. Kez BNB Yakma İşlemi Gerçekleştirilmişti

Binance, 795 milyon dolar değerinde 1 milyon 684 bin 387 adet BNB yakım işlemi gerçekleştirdi. Yapılan bu BNB yakma işleminin fiyata doğrudan etki etmesi bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir