Haftalık Teknik Analiz #25 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #25 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #25

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1W grafiği

Bitcoin tekrar destekleri test ediyor. 61 bin dolarda trend kırılması ile birlikte her yükselişinde sert satış ile karşılaşıyor. Geçen hafta bahsettiğim 40 bin dolar desteği hala çok sağlam bir destek. Oraya henüz dokunmadı ve bu bölgeye gitme olasılığı yüksek. 40 bin dolar çok önemli konumda ancak görüntünün düzelebilmesi için Bitcoin’in çok kısa süre içerisinde en olumlusu 1-2 gün içerisinde 50 bin dolar üzeri kapanış yapması olacaktır. 50 bin dolar üzeri kapanışın piyasayı tekrar iştahlandıracağını düşünüyorum.
40 bin doların kaybedilmesi (3-4 gün altında kapatması) halinde boğa sezonunun sonlandığının sinyali olacaktır.
Bu sürede çok dikkatli olmalı, risk çok alınmamalı ve bu anlık dalgalanmalardan yararlanabilmek için nakit bulunması doğru bir hareket olacaktır.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum/BTC çiftinde çok önemli olan 0.085 direncini kırdı. Ve düşüşe rağmen çok güçlü duruyor. Bitcoin’in toparlanması halinde büyük bir yükseliş hareketi yapacağını düşünüyorum. 0.077 tekrar test etmesi çok sağlıklı olacaktır ve Bitcoin böyle satış yediği sürece mümkün olabilir.
Ancak Bitcoin’in 40 bin dolar desteğinin kaybedilmesi halinde fake out harekete dönüşebilir.
Bitcoin kötü bir döneme girse bile bazı sayılı altcoinler’in yine de iyi olacağını düşünüyorum. Bunlar arasında Ethereum da olacaktır. Ancak böyle bir senaryo olursa boğa dönemi gibi bir yükselişten çok daha sağlam duran bir performans olacaktır ve boğa dönemimden daha uzun zamana yayılmış bir yükseliş yaşayabilir.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir