Haftalık Teknik Analiz #20 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #20 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter’da hazırlamış olduğu teknik analiz grafikleriyle dikkatleri çeken Satoshi Kamasutra artık Teknoküpür‘de. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #20

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1D grafiği

Bitcoin geçen haftaki uyarımızın ardından 58 bin dolar desteğine tutundu. Buradan aşağı inmesini beklemiyordum ve nitekim buraya iğne atsa da kısa sürede toparladı. Günlükte aylık destek üzerinde oluşan bir flama formasyonu var ve kırılımı yapmış durumda. Görüntü çok iyi durumda ancak henüz kırılıma rağmen hacim gelmemiş durumda. Bu yükselmeden önce fake bir hareket yaparak long pozisyonları temizleyebilir. Hafta sonu sert bir hareket gelmese de pazartesiden itibaren tekrar sert hareketlere başlayabilir.
Henüz daha önceki haftalarda grafikte gösterdiğimiz mavi çizgiyi henüz geçebilmiş değil ve şu an 70 bin dolar civarına denk geliyor. Bir yükselişte buradan tekrar red yemesi mümkün. Eğer 58 bin dolar desteği tutamaz ve düşüş başlar ise 56 bin dolar ve 52 bin dolar sağlam destekler konumunda.
Haftaya sert hareket ile başlama olasılığı yüksek bu nedenle yine bir çok alt sert satışlar yiyebilir.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum bu hafta burun farkı ile zirve tazeledi. Önceki haftalarda sert direnç konumunda olan 3.900 dolar4.150 dolar aralığı şu an için destek konumunda ancak üzerine tek bir mum ile geçti. Yani çok güvenmeden genel piyasayı ve BTC ile BTC çiftini takip etmek gerekiyor. Burasıda kaybedilir ise tekrardan 3.600 dolar ve 3.400 dolar civarına inmek isteyecektir aynı zamanda da kanalın dışına çıkacağı için güç kaybedecektir. BTC çifti hala yatay seyrediyor yani aşağı yukarı BTC ile aynı hareketleri tekrarlıyor şu an için. BTC çiftinde 0.080-85 üzeri kapanışlar yapmaya başladıktan sonra esas yükselişin geleceğini tahmin ediyorum. Yükseliş durumunda ise olası USD dirençleri grafikte ilk direnç 5.750 dolar ve son direnç 12.250 dolar.

Grafikleri hazırlanan Satoshi Kamasutra’yı takip etmek için TIKLAYIN.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir