Haftalık Teknik Analiz #19 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #19 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter’da hazırlamış olduğu teknik analiz grafikleriyle dikkatleri çeken Satoshi Kamasutra artık Teknoküpür‘de. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #19

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1D grafiği

Bitcoin hafta içerisinde gelen yeni zirve herkesi çok heyecanlandırdı ve bütün gözleri tekrar kripto para piyasasına çevirdi. Ancak 67 bin dolar ile yeni bir zirve yapsa da geçen hafta uyarısını yaptığımız mavi çizgiye takıldı. Bu direnç çok önemli olduğu için sıklıkla gündeme getiriyorum. Daha önce de adlandırdığımız gibi boğa koşusunun önündeki direnç. Burayı tek hamlede geçmesini beklemediğim için Bitcoin’deki bu satışı normal karşılıyorum ve düzeltmenin kısa süre içerisinde tamamlanıp yeni zirvelere doğru gideceğini düşünüyorum.
Bitcoin’in şu an en önemli desteği aynı zamanda aylık destek olan 58 bin dolar. Buradan aşağıya inmesini beklemiyorum ancak iner ise bir sonraki destek 52 bin dolar – 50 bin dolar aralığı. Burasıda son derece sağlam bir destek. Bitcoin çok olumlu bir görüntüye sahip olsa da bu dönem çok heyecanlanmadan ve çok risk almadan işlemler yapmak gerekli. Bitcoin zirve fiyatı etrafında ve üzerinde sert hareketler yapmaya bir süre daha devam edecektir.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum zirvesi 4.350 dolara bir dokunuş yaptı ve zirveyi yenileyemeden Bitcoin’in düşmesi ile birlikte geri çekildi. Ancak yükseliş için önemli olan 3.900 dolar üzerinde bir günlük kapanış yaptı. Burada kaldığı sürece de yukarıya gidecektir. Kasım başlarında Ethereum kanal desteği ve eski zirve 4.350 dolar ile kesişecek ve çok sağlam bir destek konumuna gelecek. Ethereum’um ivmelenmesi için buranın üzerinde kalması gerekiyor.
Düşüş olur ve kanal kırılır ise bu seferde aynı sertlikte bir direnç konumunu alacak. Yani Ethereum için karar dönemine geliyoruz. Bitcoin aşırı bir düşüş yaşamadığı sürece Ethereum’un da tutunacağını düşünüyorum. Yine ETH/BTC çiftinin takip edilmesinin önemini hatırlatmak istiyorum. Bitcoin sert koşuya başladığı zaman Ethereum da dahil altcoinlerin hepsinde BTC çiftlerinden takip edilmesi daha sağlıklı sonuç verecektir.
Bitcoin’de beklenen sert hareketler devam ettiği sürece de altcoinlerin bir çoğu özellikle BTC çiftlerinde düşüş trendine girecektir. Altcoinler için henüz daha zaman var. Bazı kripto paralar bu dönemde de güzel performans gösterse de yüzde 95’lik çoğunluğunda çok yüksek risk taşıdığı için yükselen piyasaya rağmen büyük kayıplar yaşatabilir.

Grafikleri hazırlanan Satoshi Kamasutra’yı takip etmek için TIKLAYIN.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.