Haftalık Teknik Analiz #17 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #17 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter’da hazırlamış olduğu teknik analiz grafikleriyle dikkatleri çeken Satoshi Kamasutra artık Teknoküpür‘de. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #17

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1D grafiği

Bitcoin‘de geçen hafta yön belirleyici sert bir hareketin bu hafta gelebileceği konusunda uyarmıştık. Ve tam da düşündüğümüz gibi bu hafta Bitcoin‘de hacimli bir artış oldu. 3 aylık yeni döngüye gayet iştahlı bir giriş yaptı. 52 bin dolar direncine ilk temasta başarısız olmuş ve sert red yemişti. Bu sefer kırmayı başardı ve üzerinde kaldığı sürece çok olumlu. Yaklaşık 2 ay önceki paylaşımlarımızda grafikteki eğimli yükselen direnci daha önce de paylaşmıştık. Bitcoin tekrar aynı dirence takıldı. Daha önce de düşündüğüm gibi, tekrar bu direncin kırılması ile boğa koşusunun hızlanacağını düşünüyorum. İlk seferinde başaramadı ancak bu sefer çok daha güçlü duruyor bitcoin.

Dirençten henüz daha önceki temasında olduğu gibi sert bir tepki almadı ancak alması mümkün. Bugün olacak olan haftalık kapanışta bu direncin altında kalır ise satış yiyebilir. Böyle bir durumda 52 bin dolar, 50 bin dolar, 46 bin dolar ve 40 bin dolarlık destekleri mevcut. Düşüş gerçekleşir ise bu ay içerisinde tekrar bu seviyeleri geri kazanacağını düşünüyorum. Ancak 40 bin dolar desteğinin tutması önemli burası kaybedilir ise geçersiz olacaktır. Bu bölgelere kadar gelecek bir düşüş tekrar kırılım denemesi için bir yakıt depolama olacaktır. Önünde 58 bin dolar60 bin dolar ve eski zirve 64 bin dolar dirençleri mevcut. Eğimli boğa koşusu direncinin kırılması halinde yukarıdaki dirençlerin kırılmasının zor olmayacağını ve yeni yıla girmeden yeni bir zirve göreceğimizi düşünüyorum.

Bitcoin’in ekim ayına yaklaşırken ve girdikten sonra yaptığı fiyat hareketleri 4. çeyrek için yükselen bir trende işaret ediyor. Ancak piyasayı en azından 1 yıl dahi takip eden bir yatırımcı iseniz böyle bir yükselişe başlamadan önce likidite toplamak için ters bir sert hareket yapma olasılığı yüksek olduğunu görmüşsünüzdür. Görüntü ne kadar olumlu olsa da alınacak riske bu ihtimalleri de dahil etmeliyiz. Düzeltme gerçekleşir ve düzeltme olarak kalır ise güzel bir giriş fırsatı verecektir.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum kanalın içerisinde kalmayı başardı ve 3.600 dolar direncine ulaştı. Ethereum, Bitcoin’de olan yükselişe ağırdan da olsa eşlik ediyor. Bunun nedeni daha önceki haftalarda da bahsettiğim gibi Bitcoin dominasyonunun yükselişe geçiyor olması. Yükselişin bir süre daha devam edeceğini ve sahnenin Bitcoin‘de olacağını düşünüyorum.

3.600 doların geçilmesi halinde 3.900 dolar direnci mevcut. Destekler 3.200 dolar ve 3.000 dolar. Düzeltme gelmesi halinde ziyaret etmesi yüksek ihtimal. Bitcoin’in bu çeyreği olumlu bitirmesi halinde çok yüksek ihtimal yıl sonuna doğru veya yeni yılda çok güzel bir Ethereum yükselişi göreceğimize inanıyorum.

Ancak kısa vade içerisinde Bitcoin’e eşlik edeceğini ve 3.900 dolar üzeri günlük kapanışlar yapması halinde yükselişte ivme kazanacağını düşünüyorum.

Grafikleri hazırlanan Satoshi Kamasutra’yı takip etmek için TIKLAYIN.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.