Haftalık Teknik Analiz #13 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #13 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter’da hazırlamış olduğu teknik analiz grafikleriyle dikkatleri çeken Satoshi Kamasutra artık Teknoküpür‘de. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #13

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin-1D grafiği

Bitcoin beklenmedik sertlikte bir düzeltme yaptı. Son iki haftadır 52 bin dolar direncinin kolay geçilemeyeceğini ve Bitcoin’deki hareketi bu hafta beklediğimi yazmıştım. Tam da belirttiğimiz bölgeden ve de bu hafta içerisinde sert bir satış yedi. Gelen satış Bitcoin’e yüzde 18’lik bir düşüş getirdi. Şu an 44 bin dolardan fiyatlanan Bitcoin’in buradan sekmesi mümkün ancak sağlam bir destek değil. 40 bin dolar ve 37.500 dolar desteklerinden en az birini test etmesi teknik olarak daha sağlıklı olacaktır. Fiyatın haftayı bu aralıkta geçirmesi halinde güzel bir düzeltme alan altcoinlerde hareketli bir hafta olmasına neden olur. Yinede Bitcoin’in alt desteklere gitme olasılığından ve de volatiliteden kaynaklı çok riskli bir hafta olabilir. Altcoin yatırımcıları dikkatli ve çok risk almadan bu fırsatları değerlendirebilir.

  • Ethereum Analizi
Ethereum-1W grafiği

Ethereum hafta içerisinde 3.000 dolar desteğini tekrar ziyaret ederek 3.300 dolardan fiyatlanıyor. Destek bölgesi üzerinde duran ETH/BTC işlem çiftinde de aynı şekilde destek bölgesine gelmiş durumda. Ancak haftalık olarak ETH/BTC grafiğine baktığımızda son derece güzel bir grafik duruyor. Direncin kırılması halinde çok büyük bir yükseliş yapabilir. Uzun ve orta vadede çok olumlu. Kısa vadede ise Bitcoin’in alt destekleri test etmesi durumunda 2.800 dolar desteğinin tutacağını düşünüyorum. 3.900 dolar direnci ise yükseliş durumunda önemli bir direnç durumunda. Tekrar deneyip geçmesi durumunda yeni bir zirve deneyebilir.

Grafikleri hazırlanan Satoshi Kamasutra’yı takip etmek için TIKLAYIN.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.