Haftalık Teknik Analiz #12 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #12 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter’da hazırlamış olduğu teknik analiz grafikleriyle dikkatleri çeken Satoshi Kamasutra artık Teknoküpür‘de. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #12

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin-1D grafiği

Bitcoin haftayı yatay olarak geçirdi. Bu da altcoinlere yükselmeleri için çok güzel bir alan sağladı. Bir süredir mini bir alt sezonu yaşanıyor. 46 bin dolar hala önemli bir destek görevi görüyor. 50 bin dolar 52 bin dolar aralığı direnç konumunda ve henüz geçilebilmiş değil. 52 bin dolar geçilmesi kolay bir direnç değil. Bitcoin bu aralığı test etmeye devam ediyor. Bu dokunuşlarda sert çekilme yapmadığı sürece altlara da fırsat vermeye devam edecektir. Ancak bu hafta hareketin geleceğini düşünüyorum. 52 bin dolar geçilmediği sürece de Bitcoin için beklentim 40 bin dolar37 bin dolar. Kırılım olduğunda yönü ne olursa olsun altlardaki yükseliş duracaktır. Bu nedenle altcoin al-sat yapanların biraz daha dikkatli işlem yapmalarında fayda olacaktır.

  • Ethereum Analizi
Ethereum-1D grafiği

Ethereum sonunda beklediğim hareketi geç de olsa yaptı. Güzel bir yükseliş ile haftalık dirence dayandı. Yine Bitcoin’e bağlı olarak bir çekilme yaşanmaz ise beklentim bu direncinde kırılması. Destek 3.400 dolar ve hedefler grafikte fib seviyeleri olarak 6.000 dolar 8.700 dolar 11.300 dolar ve 13.000 dolar. Bu hedeflerin kısa sürede gelmesini beklemek doğru olmaz orta vade hedefleridir. Ethereum yeni güncelleme ile pastadan kaybettiği payı geri alacaktır. Güncellemenin tamamlanması ve sorunsuz çalışması halinde bütün hedeflerin gelmesi şaşırtıcı olmaz.

Grafikleri hazırlanan Satoshi Kamasutra’yı takip etmek için TIKLAYIN.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.