Güney Kore Merkez Bankası Blockchain tahvilleri üretecek

Güney Kore Merkez Bankası Blockchain tahvilleri üretecek

ABONE OL 

Ülkeler kripto paralara olan ilgiyi ve yatırımı ulusal paralarını dijitalleştirerek (CBDC) kendilerine çekmeye çalışıyorlar. Para politikalarını ellerinde tutmak isteyen ülkeler ulusal paralarını dijitalleştirme yoluna gitmeye başladılar. Geçtiğimiz aylarda Güney Kore Merkez Bankası kripto para açıklaması yapmıştı. Uygulayacağı 2020 Para Politikasında kripto paralarla ilgili çalışmaların arttırılacağı ve ödeme sistemlerine uygun bir hale getirilmesine odaklanıldığı açıklanmıştı. Son olarak Güney Kore Merkez Bankası Blockchain tahvilleri üretecek oluşu gündem oluşturdu.

Güney Kore Merkez Bankası,  kripto para çalışmaları için dijital para uzmanlarıyla çalışılacağı ve diğer ülkelerin merkez bankalarıyla da iletişim halinde olacağını açıklamıştı. Güney Kore Merkez Bankası kripto para ve Blockchain çalışmalarını yürütmek üzere kendi ekibini kurmuştu.

Blockchain Tahvilleri Üretilmeye Başlanacak

Güney Kore Merkez Bankası Blockchain tahvilleri üretecek. Yonhap İnformax’in haberiyle ortaya çıkan tahvil sistemini geliştirecek Blockchain hizmet sağlayıcısı aranıyor. Güney Kore menşeili bir finans firması ile de Blockchain teknolojisinin kapasitesini ve potansiyelinin de test edildiği açıkladı.

Çalışmalar için Güney Kore Merkez Bankası kendine referans olarak Dünya Bankasını seçti. 2018 yılında Dünya Bankası tarafından gerçekleştirilen çalışmalar referans olarak alındı. Dünya Bankası 2019 yılının Ağustos ayında iki yıllık Blockchain tahvillerinden 74 milyon dolar gelir elde etmişti.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Ripple, elindeki XRP miktarını açıkladı

UEFA, Blockchain kullanmaya başlıyor

Rusya Blockchain çalışmalarını tamamladı

“Güney Kore Merkez Bankası Blockchain tahvilleri üretecek” için 0 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir