Güney Kore LUNA için kolları sıvadı!

Güney Kore LUNA

Güney Kore LUNA için kolları sıvadı!

ABONE OL 

Güney Kore merkezli kripto para şirketi Terra’nın geliştirdiği LUNA ve UST ile birçok kişinin mağduriyetine sebep olmuştu. Güney Kore de bu mağduriyetler sebebiyle Dijital Varlıklar Komitesi kurmaya hazırlanıyor.

Güney Kore LUNA Olayından Ders Çıkarıyor

Kripto para piyasasının unutulmayacak olaylarından birisi olan LUNA ve UST‘nin fiyatlarının çakılması ardında yüzbinlerce mağdur bıraktı. Güney Kore devleti de bu konuyla ilişkin bir çalışma yürütmeye başlamıştı. NewsPim’in haberine göre bu çalışmalar sürerken bir açıklama yapıldı ve bu tarz olayların yaşanmaması adına kripto para borsalarını düzenleyecek bir komite kurulacağı duyuruldu.

Dijital Varlıklar Komitesi isimli bu komite mağduriyetlerin önüne geçmek için çalışacak. İsmi belirtilmeyen bir Güney Kore devlet yetkilisi konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Dijital Varlıklar Komitesi’nin lansmanı, yeni Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) Başkanının göreve başlamasından hemen sonra olacak.

Güney Kore
Güney Kore LUNA için kolları sıvadı!

Terra (LUNA) Çalışanları: Uyarı Yapmıştık

LUNA ve UST ile oluşan mağduriyetler sebebiyle Güney Kore merkezli kripto para şirketi Terra‘nın çalışanlarına da soruşturmalar başlatıldı. Seul Güney Bölge Savcılığı Mali ve Mali Menkul Kıymetler Suç Ortak Soruşturma Ekibi, Terra şirketinin çalışanlarına soruşturma başlattı.

Çalışanlardan tüm bilgilerin alındığı ve çalışanların CEO’yu düşüş konusunda daha önceden uyardıkları ifade edildi. Soruşturmanın henüz sonlanmadığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir