Grayscale kripto para araştırması yaptı: Umut verici

kripto para araştırma

Grayscale kripto para araştırması yaptı: Umut verici

ABONE OL 

Kripto para yatırım fonu Grayscale, bir araştırma şirketine anket hazırlattı. Bu anketin sonucuna göre ABD’deki yatırımcıların kripto paralara olan bakış açıları umut verici olarak nitelendirildi.

Kripto Para Araştırması Yapıldı: ABD Kripto Para Birimlerine Aşina

Grayscale, The Harris Poll şirketinden bir anket yapmasını talep etti. 18 yaş üzeri ABD’li vatandaşlarla yapılan anketin sonuçlarında olumlu veriler ortaya çıktı. Kripto paralara yönelik baskılarını sürdüren ABD’li makamlara rağmen, ankete katılan ABD’li vatandaşların yüzde 49’u kripto para birimlerine aşina olduklarını ifade etti.

Ayrıca ankete katılan katılımcıların yüzde 70’inin 18-34 yaş arasında olduğu da özellikle belirtildi. Bu da ABD’li genç nüfusun kripto paralara daha fazla aşina olduklarını açık bir şekilde gösteriyor.

kripto para araştırması
Grayscale kripto para araştırması yaptı: Umut verici

Aylar Önce de Araştırma Yapılmıştı

ABD, kripto para yatırımcılarının oldukça fazla olduğu ülkelerin başında geliyor. FED ve SEC tarafından yapılan açıklamalarla kripto para yatırımcılarının nabzının tutan ABD, bu defada bir rapor hazırladı.

ABD Merkez Bankası (FED) tarafından yapılan bir araştırmaya göre banka hesabı olmayan ABD vatandaşlarının yüzde 13‘ü para transferi ve ödeme için kripto paraları kullandı. 11 bin ABD’li ile yapılan araştırmaya göre 100 bin doların üzerinde varlığa sahip olanların kripto para yatırımı yaptığı da ortaya çıktı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir