Grayscale fonu son 1 haftada 7 milyar dolar büyüdü!

 Grayscale fonu son 1 haftada 7 milyar dolar büyüdü!

Kripto para yatırım fonu Grayscale yaptığı son açıklama ile toplamda fonun 27.4 milyar dolar büyüklüğe ulaştı. Yatırımın büyük çoğunluğunu Bitcoin yatırımı oluşturuyor. Kripto para alımlarına devam eden fon, büyük ilgi görüyor.

Grayscale Fonu 27.4 Milyar Dolara Ulaştı!

Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere XRP, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Litecoin, XLM, ZEN ve Zcash kripto paralarına yatırım yapan Grayscale, toplamda 23 milyar dolar fon büyüklüğüne ulaştı. Oluşturulan fonda hisse satışı yapan Grayscale, Grayscale Bitcoin Trust fonunun hisse başına fiyat olarak 36.04 dolar olarak işlem görüyor.

Grayscale Ethereum Trust hisse başına fiyat olarak 12.54 dolardan işlem görüyor. Fonun detayları ise şöyle:

Grayscale fonu

Fonun toplam yatırımını 23 milyar dolarını Bitcoin, 3.6 milyar dolarını Ethereum oluşturuyor. Fon büyüklüğü 1 Ocak tarihinde 20.2 milyar dolar büyüklüğündeydi. Bitcoin yatırımı ise 17.5 milyar dolar seviyesindeydi.

Kripto paraların normal yatırım araçlarından pek fazla farkı bulunmasa da kendine has bir yapısı olduğu aşikar. Bunu bilen kurumsal yatırımcılar, yatırımlarını kendileri yapmak yerine kripto para fonlarını tercih ediyor. Başlı başına bir piyasa haline gelen kripto paraların has özelliklerine çaba harcamak yerine profesyonel fonlar tercih ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir