Bitcoin piyasa değeri Facebook’u geçti!

 Bitcoin piyasa değeri Facebook’u geçti!

Lider kripto para birimi 42 bin dolara ilerlerken piyasa değeri de dünya devi şirketleri geçmeye devam ediyor. Şu an 771 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan Bitcoin, piyasa değeri 765 milyar dolar olan Facebook‘u geçti.

Bitcoin Piyasa Değeri Yükselmeye Devam Ediyor

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu Facebook, 765 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Yaklaşık 3 milyar kişinin kullandığı Facebook piyasa değeri olarak Bitcoin’in gerisinde kaldı. Yakın zamanda Alibaba‘nın piyasa değerini aşan Bitcoin birçok dünya devi şirketi geride bırakarak piyasa değerini arttırmaya devam ediyor.

Bitcoin şu an 771 milyar dolarlık değeriyle ve yüzde 70.3‘lük oranıyla piyasayı domine ediyor. Bitcoin TL kurunda ise 315 bin TL‘yi aştı.

Bitcoin fiyatı
Bitcoin piyasa değeri Facebook’u geçti!

JPMorgan’dan Bitcoin Tahmini!

JPMorgan stratejistlerinden olan Nikolaos Panigirtzoglou, kurumsal alımların artışıyla birlikte Bitcoin’in uzun vadede 146 bin dolar seviyelerine yükselebileceğini ifade etmişti. Yatırım sektöründeki şirketlerin altın yatırımı yerine Bitcoin’i tercih etmeleri sayesinde bu hedefin gerçekleşebileceği ifade edilmişti.

Altının yatırım şirketleri için eskisi kadar gözde olmadığını belirten stratejistler, Bitcoin’in şu an birçok şirket için daha ilgi çekici bir yatırım aracı olduğu söylemişti. Daha öncede yayınlanan verilerden de anlaşılabileceği gibi altın yatırımlarının artış eğilimi eskiye göre daha yavaş şekilde ilerlerken Bitcoin fiyatından artışın daha yüksek eğilimli olduğu görünüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir