GRAM Token’a bir darbe daha!

   GRAM Token’a bir darbe daha!

  Telegram’ın kripto parası olarak geliştirilen ve ön satışı yapılan (ICO) ardından da ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC)’in engellemelerine maruz kalan GRAM token için yeni bir karar çıktı. GRAM Token’a bir darbe daha! ABD Bölge Mahkemesi, tarihin en büyük ICO’larından biri olan GRAM tokenın bir menkul kıymet olduğuna karar verdi.

  Tarihin en büyük ICO’larından biri olan GRAM token, artık bir menkul kıymet olarak kabul edilecek. Gerçekleştirilen ICO’nun SEC’in haberi olmadan gerçekleştirilmesi birçok problemin sebebi olarak açıklanmıştı. SEC’in izni olmaması sebebiyle Telegram bir süredir davalardan başını kaldıramıyor.

  GRAM Token’a bir darbe daha! Yeni Bir Mahkeme Kararı Çıktı

  Amerika Birleşik Devletleri’nde bir bölge mahkemesi konu hakkında bir karara vardı. Bu karar sonucunda GRAM token bir menkul kıymet olarak sayılacak. Mahkeme, 1.7 milyar dolar değerinde 2.9 milyar GRAM tokenı satın alan 17 kişinin asıl amacının ikinci bir satış zamanında satın aldıkları GRAM tokenları doğrudan satarak maksimum kâr seviyesine ulaşmak amacında olduklarına karar verildi. GRAM tokenın bu amaçla piyasaya sürüldüğü gerekçesiyle mahkeme SEC’i haklı buldu.

  Süreç Nasıl İşliyor?

  Yeni bir kripto para üretildiğinde ve halka arz süreci (ICO) gerçekleştirileceğinde piyasaya sürülmesi için birtakım prosedürlerin yerine getirilmesi gerekiyor. Ortaya çıkarılan projenin insanları mağdur etmemesi gerekiyor. Ancak GRAM token’ın sadece 17 kişiye yüksek miktarlarda satışının gerçekleştirilmesi haksız kazanç elde edilmeye müsait olmasından dolayı bu kararın çıktığı düşünülüyor.

  Telegram hakkındaki diğer haberleri okumak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir