1.4 milyon XRP çalındı

1.4 milyon XRP çalındı

ABONE OL 

Kripto para piyasaları her zaman olumlu haberlerle gündeme gelmiyor. Transfer hızıyla ön plana çıkan Ripple (XRP) üzerinden bir hırsızlık gerçekleştirildi. Google Chrome’a eklenen bir eklenti ile XRP yatırımcılarının 224 bin dolar değerindeki 1.4 milyon XRP’si çalındı.

1.4 milyon XRP çalındı

Kripto para yatırımcıları normal olan yatırım ile karşılaştırıldığında kendi güvenliklerini sağlamaları gerekmektedir. Elbette kripto para borsaları yatırımcılarının güvenlikleri için birçok güvenlik sistemi kullanmaktadır. İlave olarak her kripto para borsası Google Authenticator kullanmalarını tavsiye etmektedir.

Sahte Eklenti Büyük Hırsızlığa Sebep Oldu: 1.4 milyon XRP çalındı

Ledger Live isimli Google Chrome eklentisi cüzdan uygulaması olarak hizmet veriyordu. Ancak gerçek daha sonradan ortaya çıktı. Ledger Live isimli eklentinin kullanıcıların yatırımlarını çalan bir eklenti olduğu kanıtlandı. Bu eklentiyi kullanan yatırımcıların yedekleme anahtarlarını ve şifrelerini elde ederek cüzdanları boşalttığı ve böylelikle büyük bir hırsızlık yaptığı ortaya çıktı.

Hırsızlığın uzun süredir yapıldığı ve sadece geçtiğimiz ay 200 bin XRP‘nin çalındığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Ripple hakkındaki diğer haberleri okumak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir