Google Health uygulaması geliyor!

Google Health

Google Health uygulaması geliyor!

ABONE OL 

Google, sağlık verilerini tek bir platformda tutmak amacıyla Google Health isimli bir uygulama geliştiriyor. Bu uygulama ile ilgili bilinenlerin hepsi şimdilik sızıntıdan ibaret. Ancak gelen bilgilerin çoğu bizlere bu uygulama hakkında detaylı bilgiler veriyor.

Google Health Geliyor!

Google tarafından Google Health isimli bir uygulama geliştirildiği ortaya çıktı. 91Mobiles haberine göre şirket bu uygulamayı Apple’ın Health Fit isimli uygulamasıyla rekabet etmek amacıyla üretiyor. Yine sızıntılara göre Google; doktorlar, bakıcılar ve diğer sağlık çalışanlarının hastalarla ilgili verileri tek bir kaynaktan almasını sağlamak için bu uygulamayı geliştiriyor.

Google Health uygulaması geliyor!

Bu uygulamada hastaların önceki sağlık verileri bulunacak. Bu sayede hastanın geçmişi de görülebilecek. Uygulamanın tasarımını da yine sızıntı kaynağı tarafından paylaşıldı. Ülkemizde kullanılan e-Nabız benzeri bir uygulama olacağı anlaşılıyor.

Google Konumlara Sürekli Erişiyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Google, bilindiği gibi Android‘i geliştiriyor. Dünya üzerindeki milyarlarca akıllı telefona Android işletim sistemini sağlayan şirket hakkında büyük bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiaya göre Google, konum paylaşımının kapalı olduğu durumda bile kullanıcıların konum verilerini takip ettiği iddia edildi. Bu iddia mahkemeye sunulan belgelere dayandırılıyor.

Bu iddianın en dikkat çeken kısımlarından biri ise yapılan bu izin dışı konum takibinden üst düzey yöneticilerin ve mühendislerin haberinin olması oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.