Google farklı ödeme yöntemi kabul etmeye başlıyor

Google farklı ödeme yöntemi

Google farklı ödeme yöntemi kabul etmeye başlıyor

ABONE OL 

Google, Play Store üzerinde yer alan uygulamalar sayesinde ciddi bir komisyon geliri elde ediyor. Apple ile birlikte bu konuda oldukça fazla eleştiriye maruz kalan Google, bir ilk imza atıyor ve üçüncü parti bir ödeme yöntemine izin veriyor.

Google Farklı Ödeme Yöntemi Adımı Atıyor

Güney Kore, Apple ve Google gibi uygulama market sahiplerinin almış oldukları ciddi komisyon oranlarını engellemek için Telekomünikasyon İş Yasası‘nda değişiklikler yaptı. Bu değişikliklere ayak uydurmak isteyen Google, Güney Kore’deki Play Store içerisinde üçüncü parti bir ödeme yönteminin kullanılmasına izin verecek.

Bu düzenleme sayesinde Güney Kore’deki Play Store kullanıcıları indirdikleri uygulamaya ödeme yaparken istediği ödeme seçeneğini seçebilecek. Ancak Google, kendi ödeme sisteminde sağladığı korumayı farklı ödeme yöntemleri için sağlayamayabileceğini ifade ediyor.

Güney Kore'den Google'a para cezası
Google farklı ödeme yöntemi kabul etmeye başlıyor

Güney Kore Google’a Ceza Kesmişti

Güney Kore yaklaşık 5 yıldır Google’ın Android için Güney Kore pazarındaki konumunu kötü kullandığı gerekçesiyle inceleme yapıyordu. Google’ın Android konusunda pazar hakimi olmasını kötüye kullandığı ve rekabeti olumsuz etkileyecek şekilde davrandığı gerekçesiyle 177 milyon dolar para cezası kesmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir