Apple daha parlak MacBook ve iPad ekranı için çalışıyor

daha parlak MacBook

Apple daha parlak MacBook ve iPad ekranı için çalışıyor

ABONE OL 

Yakın zamanda ortaya çıkan bir rapora göre Apple, MacBook ve iPad modellerinde daha fazla parlaklık sunmak için OLED ekran üzerinde çalışıyor.

Daha Parlak MacBook ve iPad Ekranları Gelebilir

The Elec tarafından yayınlanan son rapora göre Apple, iki kat daha fazla ışık yayan diyot içeren çift yığın OLED ekrana sahip MacBook ve iPad modelleri duyuracak. Bu ekranlar sayesinde mevcut MacBook ve iPad ekranlarının iki katı kadar fazla parlaklık sağlanabilecek. Bahsedilen OLED ekranlı modellerin de en erken 2023 veya 2024’te karşımıza çıkabileceği iddia ediliyor.

Karşımıza çıkacağı tarihin bu kadar geç olmasının sebepleri arasında üretim sürecinin gelişmemiş olması ve pahalı olması yer alıyor. Ancak Apple’ın böyle bir teknolojiye geçmek istediği takdirde gerekli şartları kolaylıkla yeterine getirebileceği biliniyor. Ancak resmi bir açıklama gelene kadar ortaya çıkan ifadelerin tümü iddiadan öteye gidemiyor.

M1 Pro işlemcili MacBook Pro
Apple daha parlak MacBook ve iPad ekranı için çalışıyor

Apple Üçüncü Çeyrek Raporunun Detayları Açıklandı

Teknoloji devi Apple, 2021 yılının üçüncü çeyreğinde 49.2 milyon adet akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirdi. Bu miktar sevkiyatların geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 6‘lık bir oranda gerilediğini gösteriyor. Bunun da en büyük sebeplerinden birisi olarak dünyadaki yarı iletken çip kıtlığı gösteriliyor.

Apple, yüzde 21‘lik pazar payına sahip Samsung‘un hemen arkasından yüzde 15‘lik pazar payıyla ikinci sırada yer alıyor. Üçüncü sırada ise yüzde 14‘lük oranıyla Xiaomi yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.