Google arayüzünü değiştirmeye hazırlanıyor!

Google arayüzünü değiştirmeye hazırlanıyor!

Google arayüzünü değiştirmeye hazırlanıyor!

ABONE OL 

Uzun yıllardır dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google’ın arama arayüzünü değiştireceği ortaya çıktı. Yeni arayüzde Görseller, Haberler, Haritalar ve Videolar sekmelerinin kalktığını ve yerine etiketler geldiğini görüyoruz.

Google Arayüzünü Değiştirmeye Hazırlanıyor!

Yeni arayüzde bir arama yaptığımız zamanlar arama ile ilgili bazı etiketler karşımıza çıkacak ve istediğimiz etiketi aramamıza ekleyebileceğiz. Tasarımın hem mobil hem de masaüstü sürümde benzer bir şekilde sunulacağı görünürken sürecin test aşamasında yine değişiklikler yapılabileceği de söylendi.

Arama motorunda etiketler kullanılan muhtemel yeni tasarım!

Görselde de göründüğü üzere yaptığımız arama ile ilgili etiketler yer alacak ve bu etiketler aradığımız içeriğe ulaşmamızı kolaylaştıracak.

Google Mesajlar Cihaz Pilini Tüketiyormuş!

9to5Google, Android 12 işletim sisteminde bir hata tespit etti. Tespit edilen hataya göre Mesajlar, kullanılmasa bile arka planda telefonun kamerasını çalıştırıyor ve bu hata yüzünden cihaz pilleri daha çabuk bir şekilde tükeniyormuş.

Mesajlar Cihaz Pilini Tüketiyormuş!

Şirket, hatayı kabul ediyor ve bir düzeltme güncellemesini kullanıcılara sunmaya başlamış durumda ancak sorunu kendiniz çözmek isterseniz de yapacağınız şey basit.

 • Ayarlar
  • Uygulamalar
   • Mesajlar
    • İzinler
     • Kamera

Yukarıdaki aşamaları takip ettikten sonra ‘Reddet‘ seçeneği ile mesajların kamerayı arka planda kullanmasını engelleyebilirsiniz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir