Gmail yeni arayüzü kullanıma sunulacak!

Gmail yeni arayüzü

Gmail yeni arayüzü kullanıma sunulacak!

ABONE OL 

Google’ın mail servisi Gmail, 2022 yılının ikinci çeyreğinden itibaren yeni arayüze geçiyor. Yeni arayüze ait görüntülerde şimdiden ortaya çıktı.

Gmail Yeni Arayüzü ile Geliyor

Dünyanın en çok kullanılan mail servisi Gmail, yeni arayüzü ile karşımıza çıkacak. 2022 yılının ikinci çeyreğinden itibaren yeni arayüze geçilecek ve bu arayüz yine Google’ın servislerinden olan Chat, Spaces ve Meet arasında geçiş imkanı sağlayacak.

Kullanıcılara daha sade bir görünüm ile karşımıza çıkacak olan Gmail, karmaşık tasarımından kullanıcılarını kurtarıyor.

Gmail yeni arayüzü kullanıma sunulacak!

Yalnızca görüntü anlamında değil performans anlamında da ciddi bir artış bekleniyor. Dünya üzerinde 1.5 milyar kişi tarafından kullanılan Gmail’i ülkemizde 40 milyondan fazla kişi kullanıyor.

Bilindiği gibi geçtiğimiz yılın eylül ayında Google Workspace duyurulmuş ve Chat, Spaces ve Meet ve Gmail aynı çatı altına alınmıştı. Bu da kullanıcılara büyük bir kullanım kolaylığı sağlamıştı.

Google Meet Altyazı Özelliği Test Ediyor

Google, küresel iş birliği yapan, Workspace olarak adlandırılan şirketlerin online toplantı ve eğitimlerine katılan kullanıcıların kullanılan dili bilmediği için yaşadığı sorunu ortadan kaldırmak istiyor. Bu nedenle de bir altyazı özelliğinin beta aşamasında olduğu ortaya çıktı.

Sınırlı bir beta sürecinden geçen özellik, şimdilik İngilizce‘yi Fransızca, Portekizce ve Almanca dillerine çevirip altyazı olarak sunmaya başladı. Google, özelliğin yüzde yüz verimli çalışamayacağını ve yalnızca beta sürümünde kalma ihtimalinin olduğunu belirtirken beta sürecine dahil olmak için Google Formlar‘dan başvurulabileceğini belirtti. Sürece dahil olmak istiyorsanız Workspace‘de Super Moderatör rolüne sahip olmanız gerektiği de önemli bir detay.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.