Gemini’den 485 milyon dolar çekildi! Kafalarda soru işaretleri oluştu

Gemini

Gemini’den 485 milyon dolar çekildi! Kafalarda soru işaretleri oluştu

ABONE OL 

FTX‘in iflasla sonuçlanan sürecin ardından birçok kripto para borsası da zor günler yaşamaya başladı. Son olarak Gemini borsasındaki 485 milyon dolarlık bir varlık çekildi. Yatırımcıların kafasında FTX ile bağlantısı olduğu iddiaları oluşmaya başladı.

Gemini’den Büyük Kripto Para Çıkışı Yaşandı

Gemini borsasının da FTX ile bağlantısının olabileceği iddiaları ortaya atıldı. Daha önce de sizlere duyurduğumuz gibi birçok kripto para borsası ve kripto para platformu varlıklarının bir kısmını FTX borsasında tuttuğu için zor durumda kalmıştı.

Gemini için de benzer bir iddia ortaya atıldı. Gemini tarafındaki hareketler kafalarda soru işaretlerine sebep oldu. Nansen’in verilerine göre son 24 saatte Gemini borsasından 563 milyon dolarlık kripto para çekildi. Yine son 24 saatte 78 milyon dolarlık kripto para girişi oldu. Totale bakıldığında 485 milyon dolarlık kripto para, Gemini borsasından çıkış yapılmış oldu.

Bu da Gemini borsasının da FTX ile alakası olabileceği iddialarının konuşulmasına sebep oldu. Ayrıca FTX sebebiyle yatırımcıların kripto paralarını nakde çevirdikleri de gelen iddialar arasında yer alıyor.

Gemini’den 485 milyon dolar çekildi! Kafalarda soru işaretleri oluştu

Liquid Borsası Çekimleri Askıya Aldı

Liquid borsası resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile çekme işlemlerini askıya aldıklarını açıkladı. Bu açıklama ile FTX’in yapmış olduğu iflas başvurusunun ardından Liquid borsasında da hareketlilik başladı. Liquid borsasının bağlı olduğu Quoine Pte, FTX çatısı altında yer aldığı için para çekme işlemlerinin durdurulduğu açıklandı.

Liquid resmi Twitter hesabından yapılan bir diğer açıklama ile kullanıcıların borsaya kripto para transferi yapmamaları tavsiye edildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir