FTX mağdurları arasında Singapur da yer alıyor

FTX mağdurları

FTX mağdurları arasında Singapur da yer alıyor

ABONE OL 

FTX’in iflasıyla sonuçlanan olayların ardından mağdurlar da bir bir ortaya çıkıyor. Bu mağdurlar arasında Singapur devleti de yer alıyor. Kaybın 300 milyon dolara yakın olduğu konuşuluyor.

FTX Mağdurlarına Bir Yenisi Eklendi

Kripto para piyasasının 10 gündür gündeminde yer alan FTX olayı, birçok platformun batmasına ve iflasına sebep oldu. Büyük yatırımcıların da varlıklarını kaybettiği olayların ardından Singapur devletine ait olan Temasek isimli fonun da FTX de yatırımlarının olduğu iddia edildi.

Yaklaşık 300 milyon dolarlık varlığın FTX’in iflasıyla birlikte kaybedildiği iddia ediliyor. FTX iflasıyla birlikte yüzbinlerce yatırımcı varlığını kaybetmişti.

FTX mağdurları arasında Singapur da yer alıyor

Liquid Borsası Çekimleri Askıya Aldı

Liquid borsası resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile çekme işlemlerini askıya aldıklarını açıkladı. Bu açıklama ile FTX’in yapmış olduğu iflas başvurusunun ardından Liquid borsasında da hareketlilik başladı. Liquid borsasının bağlı olduğu Quoine Pte, FTX çatısı altında yer aldığı için para çekme işlemlerinin durdurulduğu açıklandı.

Liquid resmi Twitter hesabından yapılan bir diğer açıklama ile kullanıcıların borsaya kripto para transferi yapmamaları tavsiye edildi.

FTX İflasını Duyurdu

FTX, uzun bir tartışmanın ardından resmi Twitter hesabından yayınladığı tweet ile iflas ettiğini açıkladı. Bu açıklamada iflas başvurusunun yapıldığı ve şirkete yeni CEO atandığı da açıklandı.

FTX CEO’su olan Sam Bankman-Fried istifa etti. Yerine ise John Ray geldi. Yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

FTX’in yeni CEO’su John Ray olmuştur. Çeşitli ülkelerdeki çalışanların görevlerine devam etmeleri beklenmektedir. CEO Ray ve bağımsız profesyoneller, iflas kanununun 11. maddesi gereği bu süreçte birlikte çalışacaklar.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir