Galaxy S23 serisinin işlemcisi sızdırıldı!

Galaxy S23 serisinin işlemcisi

Galaxy S23 serisinin işlemcisi sızdırıldı!

ABONE OL 

Apple analizleriyle ismini sık sık duyduğumuz Ming-Chi Kuo, Galaxy S23 serisi hakkında bir sızıntı paylaştı. Bu sızıntıda Galaxy S23 serisinin işlemci detayı dikkatleri çekti.

Galaxy S23 Serisi Sızıntıları Gelmeye Devam Ediyor

Samsung’un amiral gemisi serisi olan S serisinin yeni üyeleri merakla bekleniyor. Galaxy S22 serisinin Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisiyle ortaya koyduğu performans gözleri doldurmuştu. Seri beklenirken Ming-Chi Kuo, serisinin işlemci modeli hakkında bir sızıntıdan bahsetti.

Kuo’ya göre Galaxy S23 serisinde Qualcomm tarafından üretilen işlemci kullanılacak. Bilindiği gibi Snapdragon işlemcileri Qualcomm tarafından üretiliyor. İşlemci modeli hakkında henüz bir bilgi yok ancak SM8550 seri numaralı Snapdragon işlemcisi seriye güç verecek.

Galaxy S23 serisinin işlemcisi sızdırıldı!

5G desteği sağlayacak olan işlemcinin yüksek performans desteğinin yanında güç verimliliği de sağlayacak. Ayrıca seride yalnızca Snapdragon işlemcisinin yer alması bekleniyor. Daha önceki modellerde iki farklı işlemciye sahip versiyonlar üretiliyordu ve Samsung tarafından üretilen Exynos versiyonlu modeller de satışa sunuluyordu. Samsung buna da son vererek yalnızca Snapdragon işlemcili modelleri satışa sunacak.

Samsung İkinci Çeyrek Raporunu Yayınladı

Samsung, nisan ve haziran ayı arasındaki satışlarını içeren ikinci çeyrek raporunu yayınladı. Bu rapora göre 2022 yılının ikinci çeyreğinde 59.2 milyar dolarlık satışı gerçekleştirildi. Bu satışın 10.76 milyar dolarının işletme kârı olduğu açıklandı. 2021 yılının ikinci çeyreğine göre kıyaslandığında satışlarda yüzde 22 artış, kâr seviyesinde de yüzde 12‘lik bir artış gözlendi.

2022 yılının ilk çeyreğinde 59.77 milyar dolar gelir elde edilmiş, bu gelirin 10.85 milyar dolarlık kısmının işletme kârı olduğu açıklanmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir