FTX saldırısındaki 60 bin Ethereum transfer edildi!

FTX saldırısı

FTX saldırısındaki 60 bin Ethereum transfer edildi!

ABONE OL 

Bir dönemin en büyük kripto para borsalarından olan FTX bir siber saldırıya maruz kalmıştı. Bu saldırıda ele geçirilen Ethereum‘lardan yaklaşık 60 bini başka bir hesaba transfer ettirildi.

FTX Saldırısındaki Fonların Bir KısmıTransfer Edildi

İflasıyla kripto para piyasasındaki çöküşü hızlandıran FTX, bir de siber saldırıya maruz kalmıştı. FTX saldırısında ele geçirilen Ethereum’ların bulunduğu cüzdan yakından takip ediliyordu.

Bu cüzdanda yakın bir zamana kadar değeri yaklaşık 294 milyon dolar olan 175.496 Ethereum bulunuyordu. Ancak cüzdandan bir transfer gerçekleştirildi ve bakiye 196 milyon dolara geriledi. Bu da yaklaşık 60 bin Ethereum‘un transfer ettirildiğini açık bir şekilde gösteriyor.

FTX Mağdurları Fon Talep Platformunu Kullanabilecek

Geçtiğimiz günlerde FTX borsasının yakında yeniden faaliyetlerine başlayacağı duyurulmuştu. Büyük bir mağduriyet oluşmasına sebep olan FTX, bu mağduriyetleri gidermek adına fon talep platformu geliştirmişti.

Mağdur yatırımcılar tarafından bir süredir beklenen bu platform aktif edildi ve kullanıma sunuldu. Aktif edilen fon talep platformuna ulaşmak için TIKLAYIN.

FTX Mağdurlarına Netflix ve Apple da Dahil Oldu

Kripto para piyasasını derinden sarsan FTX iflasıyla ilgili bir gelişme daha yaşandı. Mahkeme süreci devam ederken FTX şirketiyle maddi ilişiği bulunan birçok şirketin de alacaklıklar arasında yer alması dikkatleri çekti.

İlk olarak Netflix ve Apple gibi şirketlerin yatırımlar sebebiyle mağdur olduğu düşünüldü. Ancak belgelerin detaylarına göre her iki şirketinde sunduğu hizmetlerin ödemelerini alamamaları sebebiyle mağdurlar arasında yer aldığı anlaşıldı.

Yapılan açıklamalara göre en büyük 50 alacaklının 3.1 milyar dolarlık alacağı bulunuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir