FTX kurucusu SBF yeniden tutuklandı

FTX eski CEO'su SBF

FTX kurucusu SBF yeniden tutuklandı

ABONE OL 

FTX’in kurucusu ve eski CEO’su olan Sam Bankman-Fried, FTX’in iflasına sebep olmuş ve tutuklanarak hapse atılmıştı. Ardından kefaletle serbest bırakılan SBF, yeniden tutuklandı.

FTX Kurucusu SBF Yeniden Hapishaneye Gönderildi

ABD merkezli kripto para borsası FTX, geçtiğimiz yıl iflas etmişti. İflas kararına sebep olan SBF süreç içerisinde tutuklandı ve hapse atıldı. Mahkeme sürecinin ardından kefaletle serbest kalan FTX kurucusu SBF yeniden tutuklandı.

Yeniden tutuklama kararı veren hakim, SBF’in tanıkları etki altına almaya çalışmasının bu karara sebep olduğunu belirtti. Karar ile birlikte FTX kurucusu SBF, dün New York’ta yer alan bir hapishaneye gönderileceği açıklandı.

FTX Mağdurları Fon Talep Platformunu Kullanabilecek

Geçtiğimiz günlerde FTX borsasının yakında yeniden faaliyetlerine başlayacağı duyurulmuştu. Büyük bir mağduriyet oluşmasına sebep olan FTX, bu mağduriyetleri gidermek adına fon talep platformu geliştirmişti.

Mağdur yatırımcılar tarafından bir süredir beklenen bu platform aktif edildi ve kullanıma sunuldu. Aktif edilen fon talep platformuna ulaşmak için TIKLAYIN.

FTX Mağdurlarına Netflix ve Apple da Dahil Olmuştu

Kripto para piyasasını derinden sarsan FTX iflasıyla ilgili bir gelişme daha yaşandı. Mahkeme süreci devam ederken FTX şirketiyle maddi ilişiği bulunan birçok şirketin de alacaklıklar arasında yer alması dikkatleri çekti.

İlk olarak Netflix ve Apple gibi şirketlerin yatırımlar sebebiyle mağdur olduğu düşünüldü. Ancak belgelerin detaylarına göre her iki şirketinde sunduğu hizmetlerin ödemelerini alamamaları sebebiyle mağdurlar arasında yer aldığı anlaşıldı.

Yapılan açıklamalara göre en büyük 50 alacaklının 3.1 milyar dolarlık alacağı bulunuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir