FTX geri ödeme planını duyurdu!

FTX geri ödeme planı

FTX geri ödeme planını duyurdu!

ABONE OL 

İflas eden ve ardından siber saldırıya maruz kalan FTX bugün mağdurlara geri ödeme yapılmasını içeren planını duyurdu.

FTX Geri Ödeme Plan Detayları

İflas eden ve kripto para piyasasının büyük bir çöküntü yaşamasına sebep olan FTX, Bitcoin‘in de 17 bin dolar seviyelerine kadar gerilemesine sebep olmuştu. Milyarlarca dolar zarar sebep olan ve ardında yüzbinlerce mağdur bırakan FTX, geri ödeme için planını duyurdu.

Mağdurların fonlarının yüzde 90’ının geri ödenmesini içeren plan, şirketin iflasını da planlıyor. Plana göre 16 Aralık 2023 tarihinde ABD İflas Mahkemesi‘ne resmi olarak iflasın sunacağı açıklandı.

Fonların yüzde 90’ını ödeyecek olan FTX, ödemeleri 2024 yılının ikinci çeyreğinin sonuna kadar yapılmayı hedefliyor. Ödenecek fonlar FTX için 8.9 milyar dolar, FTX U.S için 166 milyon dolar olarak açıklandı.

FTX Mağdurlarına Netflix ve Apple da Dahil Oldu

Kripto para piyasasını derinden sarsan FTX iflasıyla ilgili bir gelişme daha yaşandı. Mahkeme süreci devam ederken FTX şirketiyle maddi ilişiği bulunan birçok şirketin de alacaklıklar arasında yer alması dikkatleri çekti.

İlk olarak Netflix ve Apple gibi şirketlerin yatırımlar sebebiyle mağdur olduğu düşünüldü. Ancak belgelerin detaylarına göre her iki şirketinde sunduğu hizmetlerin ödemelerini alamamaları sebebiyle mağdurlar arasında yer aldığı anlaşıldı.

Yapılan açıklamalara göre en büyük 50 alacaklının 3.1 milyar dolarlık alacağı bulunuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir