FTT neden yükseliyor? 2 dolar aşıldı

FTT neden yükseliyor

FTT neden yükseliyor? 2 dolar aşıldı

ABONE OL 

Kapanan FTX borsanın kripto parası FTT yeniden yükselmeye başladı. Bu yükselişin sebebi merakla beklenirken bir açıklama yapıldı ve FTX borsasının yeniden faaliyetlerine başlayacağı belirtildi.

FTT Neden Yükseliyor?

Kripto para piyasasının en büyük mağduriyetlerinden birisi olan FTX olayında yeni bir sayfa açılıyor. FTX borsası tarafından yapılan açıklamada mağdurların ödemelerinin yapılacağı ve borsanın yeniden aktif olacağı ifade edildi.

Bu açıklamaların ardından FTX borsasının kendi kripto parası olan FTT yükselmeye başladı. 22 Haziran tarihinde 0.95 dolar fiyatıyla alıcı bulan FTT, 1 Temmuz itibariyle 1.78 dolar fiyatıyla alıcı buluyor.

Yakın zamanlarda FTT’nin 2.47 dolara kadar yükseldiğini ifade etmek gerekiyor.

Binance CEO’su: Satış Yapmadık

Kripto para borsaları SEC ile mücadelesine devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Binance ve Coinbase borsalarına açılan davaların ardından Bitcoin fiyatı da 25 bin ile 26 bin dolar seviyeleri arasında sıkışmıştı.

Bu hareketler sürerken, Binance CEO’su CZ‘ye, Binance aracılığıyla Bitcoin ve BNB satışı yaptıkları suçlamaları yapılmıştı. CZ de bu konu resmi Twitter hesabından bir açıklama yapmış ve iddiaları reddetmişti:

Binance, BTC veya BNB satmadı. Hatta hala FTT’miz var.

Changpeng Zhao, paylaştığı tweet’inde yapılan bu açıklamaların FUD (korku ve belirsizlik yaratmak amacıyla yapılan açıklamalar) olduğunu da ifade etmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir