Fransa’da iPhone 12 kutularından EarPods çıkması zorunlu hale geldi

Fransa'da iPhone 12 kutularından EarPods çıkması zorunlu hale geldi

Fransa’da iPhone 12 kutularından EarPods çıkması zorunlu hale geldi

ABONE OL 

Fransa’da bir yasadan dolayı Apple, iPhone 12 kutularından kulaklık çıkarmama politikasını esnetmek zorunda kaldı. Diğer ülkelerde ise kutudan kulaklık çıkmaması hakkında alınan karar devam ediyor.

MacRumors, Fransa hukukunda yer alan ‘eller serbest kitleri‘ ile 14 yaşından küçük çocukların elektromanyetik radyasyona daha geç maruz kalması talebiyle ‘kulaklıkla kullanım’ zorunluluğu nedeniyle Apple’ın iPhone 12 kutularında kulaklık yer verilmesinin zorunlu olduğunu açıkladı.

Apple Tanıtımdan Sonra EarPods Kulaklıklara İndirim Yaptı

Tanıtımdan sonra AirPods kulaklıkların Türkiye fiyatına zam yapan Apple, EarPods fiyatlarına indirim yaparak müşterilerin gönlünü almaya yönelik bir hamlede bulundu. Şirket dün akşam düzenlediği ‘Hi, Speed’ lansmanıyla iPhone 12 serisini tanıttı ve yeni serinin kutusundan şarj aleti ya da kulaklık çıkmayacağını açıkladı. Bunun üzerine kulaklık fiyatlarına bakmak için Apple Store’a giren müşteriler ise yükselen fiyatlarla karşılaştı.

Bunun üzerine gelen tepkilerden sonra ise şirket belki biraz tepki yumuşatmak amacıyla Lightning EarPods kulaklıkların fiyatını 279 TL’den 199 TL’ye düşürdü. Aynı oranda 3,5 mm giriş uçlu kulaklıklara da indirim yapan şirket, en ucuz AirPods’un fiyatını ise 1.599 TL seviyesine çıkardı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.