Formula 1 yeniden Türkiye’de!

 Formula 1 yeniden Türkiye’de!

Formula 1 takvimine ülkemiz yeniden dahil edildi. En son 2011 yılında İstanbul Park‘ta gerçekleşen Formula 1 yeniden ülkemizde düzenlenecek.

Formula 1 2020 Takviminde Türkiye Yer Alacak

Formula 1 ile İstanbul Park arasında resmi anlaşmalar yapıldı. Formula 1 Twitter hesabından yapılan takvim açıklamasında Türkiye’de yer alıyor. 13-14-15 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek 14. Round ülkemizde koşulacak.

Formula 1‘de bu sezonun isminin Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020 olacağı da resmiyete kavuşmuş oldu. Bu sezonun takvimi ise şöyle:

Formula 1 yeniden Türkiye’de!

İstanbul Park yöneticisi Vural Ak konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

“Dünyanın en büyük motor sporları organizasyonu Formula 1’i tekrar Türkiye’ye getirdiğimiz için büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Dünyanın en özel pistlerinden Intercity İstanbul Park’ın işletmesini aldığımız 2013 yılından bu yana, Formula 1 yarışlarının ülkemize geri getirilmesi konusundaki çalışmalarımızın başarıyla sonuçlanması ülkemize hayırlı olsun. 2013 yılından bu yana gözümüz gibi baktığımız, Türkiye’nin en önemli yatırımlarından Intercity İstanbul Park’taki büyük heyecan için çok iyi hazırlanıp tüm dünyaya İstanbul’u hak ettiği şekilde tanıtacağız.” 

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir