Berlin Film Festivali artık cinsiyet ayrımı yapmayacak

 Berlin Film Festivali artık cinsiyet ayrımı yapmayacak

Dünyanın en önemli ve en büyük film festivallerinden biri olan Berlin Film Festivali ya da bilinen adıyla Berlinale, 2021 yılından itibaren oyunculukları kapsayan ödüllerde cinsiyet ayrımı yapmayacak. Bu da bu yıldan sonra festivalde En İyi Kadın veya En İyi Erkek Oyuncu ödülü yerine En İyi Oyuncu ödülü verileceği anlamına geliyor.

Berlin Film Festivali basın ofisi tarafından bir açıklama yapıldı ve festivalle ilgili alınan radikal kararlar açıklandı. Yeni kararlara göre geçen yıl askıya alınan Alfred Bauer Gümüş Ayı Ödülü tamamen kaldırıldı, fiziksel olarak düzenlenecek olan 2021 festivalinin iki önemli yarışma bölümü Generation Kplus ve Generation 14plus’da sadece 60 dakika ve üzeri filmler gösterilecek ve kısa filmler alınmayacak. Ancak tüm bunların dışında festival için alınan en önemli karar performans ödüllerinin cinsiyetsizleştirilmesi olacak.

Berlin Film Festivali'nden cinsiyet eşitliği adımı: Kadın-erkek ...

Berlin Film Festivali artık cinsiyet ayrımı yapmayacak

Festival için alınan en önemli karar şüphesiz ki artık kadın ve erkeklere ayrı performans ödülü verilmeyecek olması. Yeni karara göre Gümüş Ayı ödülleri En İyi Başrol Oyuncusu ve En İyi Yardımcı Oyuncu üzerine verilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir