FED kripto paraları yasağa dahil etti!

FED kripto para

FED kripto paraları yasağa dahil etti!

ABONE OL 

ABD Merkez Bankası (FED) dün bir yasak açıkladı. FED çalışanlarını yakından ilgilendiren kripto para yasağı özellikle kripto para yatırımcıları tarafından dikkatle takip ediliyor.

FED Kripto Paraların da Alınmasını İstemiyor

FED’in para politikasından sorumlu Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC)’nin üst düzey yetkililerinin kripto paralar, hisse senetlerine, tahvillerine, menkul kıymetlerine ve yabancı para birimlerinde yatırım yapmaları yasaklandı. Bu yasak yalnızca bu komitenin üst yetkililerini ilgilendiriyor.

Ancak böyle bir yasak kararının alınmasının FED‘in kripto paralara herhangi bir tavrı olduğunu düşünmek için yetersiz olduğunu da belirtmek gerekiyor. Alınan karar neredeyse tüm para piyasaları enstrümanlarını kapsıyor.

FED kripto paraları yasağa dahil etti!

FED Başkanı Dijital Para Yasasının Hazır Olduğunu Söyledi

FED Başkanı, bugün yaptığı açıklamalarda dijital para yasasının hazır olduğunu ve önümüzdeki haftalarda duyurulacağını ifade etti. Powell, bu yasanın geçtiğimiz yaz ayında duyurulacağını ancak önceliklerde değişiklik yaşandığı için ertelendiğini de belirtti.

Ayrıca faiz artırımı hakkında da açıklamalar yapan Jerome Powell bu konuda şu ifadeleri kullandı:

FED, enflasyonu soğutmak için daha fazla agresif faiz artışı gerekiyorsa bunu yapacaktır.

FED Başkanı Dogecoin Açıklaması Yapmıştı

Elon Musk tarafından hakkında sık sık tweet atılan Dogecoin, 0.45 dolar fiyatına kadar yükselmişti. 0.0025 dolar fiyatından 0.45 dolara kadar yükselmesiyle dikkatleri çeken Dogecoin, FED Başkanı Jerome Powell‘a sorulmuş, Powell, Dogecoin için ”saçmalık” ifadesini kullanmıştı. Dogecoin yatırımı yapan kişilerin yalnızca fiyata bakarak satın alım yaptıklarını belirten Powell, bunun piyasalarda oluşan bir köpüğe sebep olduğunu belirtmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir