FAST limiti 5 bin TL’ye yükseltildi

FAST limiti

FAST limiti 5 bin TL’ye yükseltildi

ABONE OL 

T.C Merkez Bankası tarafından geliştirilen Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) sisteminde kullanıcılara sunulan limit artırıldı. Yapılan açıklama ile birlikte artık tek seferde 5 bin TL gönderimi yapılabilecek.

FAST Limiti Yükseltildi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından geliştirilen ve tüm bankalar tarafından kullanılacak olan 7/24 kesintisiz para transfer sistemi FAST, 8 Ocak 2021 tarihinde kullanıma sunulmuştu. İlk aşamada 50 TL olan limit, 1.000 TL‘ye yükseltilmişti. 4 Ağustos 2021 tarihinde ise FAST limiti 2.000 TL‘ye yükseltilmişti. Yapılan son açıklama ile birlikte FAST limiti 10 bin TL’ye yükseltildi. Yani EFT ve Havale saatleri dışında gerçekleştireceğiniz FAST işlemlerinizde 5.000 TL’ye kadar gönderim sağlayabileceksiniz.

FAST limiti 10 bin TL’ye yükseltildi

Fast Nedir?

Normalde para transferi yapmak istediğimizde gönderim yapacağımız kişi bizimle aynı bankanın müşterisiyse HAVALE gerçekleştiriyordu ve 7/24 şekilde para transferimiz kısa sürede gerçekleşiyordu. Gönderim yapacağımız kişi farklı bir bankanın müşterisi ise EFT işlemi yapmamız gerekiyordu. EFT ise yalnızca hafta içi ve mesai saatlerinde gerçekleştiriliyordu.

FAST sistemi için banka hesaplarımız ile cep telefonu, e-posta veya TC kimlik numaralarımızdan istediğimizi eşleştirerek daha kolay bir şekilde para transferi gerçekleştirebileceğiz. En önemlisi 7/24 banka fark etmeksizin para transferlerimiz çok kısa süre içerisinde gerçekleşecek.

IBAN’sız Para Gönderme Sistemi Fast Nedir? Nasıl Çalışır? videomuzu izlemek için TIKLAYIN.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.