Facebook’ta akış değişiyor! İşte yeni arayüz

Facebook'ta akış değişiyor

Facebook’ta akış değişiyor! İşte yeni arayüz

ABONE OL 

Facebook, akışta değişiklik yapmak için testlere başladı. Yakın zamanda bazı yeni özellikler duyuran platform, kişiye özel akış için çalışmalara başladı.

Facebook’ta Akış Değişiyor

Meta tarafından açıklanan test sürecindeki özellik, Android ve iOS işletim sistemlerindeki sürümde akışın değişeceğini gösteriyor.

Yeni akışta içerikler kronolojik olarak gösterilecek ve kullanıcılar daha çok görmek istediği kişileri favoriler listesine ekleyebilecek. Yeni özellik kullanıcıların takip ettikleri kişi, grup ve sayfalardan gönderilerin filtrelemeleriyle yönetilebiliyor.

Bugün, arkadaşlarınızdan, gruplarınızdan, sayfalarınızdan ve daha fazlasından gelen gönderileri kronolojik sırayla ayrı ayrı görebileceğiniz bir akış sekmesini kullanıma sunuyoruz. Akış, size deneyiminizi daha fazla özelleştirmeniz ve kontrol etmeniz için bir yol sunacak.

Facebook’tan Büyük Profil Yeniliği

Facebook tarafından ‘ikinci kişiliğinizi sosyal medyada sergilemeyi kolaylaştırmak‘ amacıyla kullanıcıların bir hesaba bağlı beş adede kadar profil oluşturulması için bir özellik test ediliyor.

Meta şirketine bağlı platform, son zamanların popüler sosyal medya ve video platformları ile rekabeti güçlendirmek ve daha fazla kitleye hitap edebilmek amacıyla önemli adımlar atmaya başlamış durumda. Şubat ayında tarihinde ilk kez günlük kullanıcı kaybettiğini bildiren Facebook, ardından yılın ilk çeyreğinde günlük toplamda 1,96 milyar kişinin platforma giriş yaptığını bildirdi.

Sosyal ağ, profillerin, insanların nefret söylemi ve şiddet tehditleri gibi belirli içerikleri yayınlamasını yasaklayan platformun kurallarına uyması gerektiğini söyledi. Profiller, bir kullanıcının kimliğini yanlış tanıtmak veya başka kişilerin kimliğine bürünmek için kullanılamaz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir