• 2 Haziran 2020

Facebook web sitesi tasarımı yenilendi

 Facebook web sitesi tasarımı yenilendi

Facebook,  geçen yıl Facebook Geliştirici Konferansı F8’de yeni bir kullanıcı arayüzü revizyonunu duyurdu . Şimdi, şirket nihayet küresel olarak web sitesinde değişiklikler getirdi. Son zamanlarda tanıtılan yeni facebook.com, ek özelliklerle çok daha hızlı ve kullanımı daha kolay hale geldi.

Facebook’un yeni kullanıcı arayüzü birçok değişiklik getiriyor. Yeni Kolaylaştırılmış gezinme, aradığınızı bulmanıza yardımcı olur. Daha önce, yayın ve video bulmak kolay değil, grup bağlantıları ve Ana sayfaya dönmek, sayfalarda ağır geçiş efektleri olan bir kabus oluyordu. Şimdi, masaüstü sürümünün kullanıcı arayüzü basit ve mobil deneyimine benziyor.

Facebook web sürümüne de karanlık mod geliyor

Yeni uyarlanabilir Karanlık Modu, test sürümünden birkaç değişiklikle geliyor. Yeni özellik, daha fazla kontrast ve canlı bir ekranla birlikte daha düşük bir parlaklık modu getiriyor.
 Ayrıca, ortamınıza bakılmaksızın düşük ışık senaryolarındaki ekran parlamaları da burada halledilmiştir. Şirket, yeni Karanlık Modun video gibi içerikleri izlerken kullanıcılar için hoş bir deneyim sağlayacağını umuyor.

Bunun dışında, kullanıcılar artık web sitesinde Sayfalar, Etkinlikler, Gruplar daha kolay oluşturabilir. Ayrıca Reklamlarını işletmeleri, markaları için yerleştirebilir ve daha sezgisel bir şekilde para kazanabilirler. Yeni Önizleme modu, kullanıcıların mobil cihazlarda ve Tabletlerde nasıl göründüğünü görmek için oluşturmadan önce bile Gruplarını gerçek zamanlı olarak önizlemesini sağlıyor. 

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir