Facebook ve Instagram mesajlara yeni özellikler ekleniyor

Facebook ve Instagram mesajlar

Facebook ve Instagram mesajlara yeni özellikler ekleniyor

ABONE OL 

Facebook çatısı altındaki her iki şirketin kullanıcılarına sunduğu mesajlaşmaya yeni özellikler ekleniyor. Eklenen her özellikte kullanıcıların şikayetçi olduğu konuların ele alındığı görünüyor.

Facebook ve Instagram Mesajlar Daha Kullanışlı Hale Geliyor

Facebook ve Instagram mesajlar yeni özelliklerine kavuşmayı bekliyor. Her iki uygulamanın mesajlaşma özelliğine yeni detaylar eklenecek. Facebook mesajlarına; sohbetleri arşivleme, ses kayıtlarını kaydetme, yeni kamera çıkartmaları ve daha fazla tema seçeneği özellikleri eklenecek.

Facebook mesaj arşivleme

Instagram mesajlarına ise görsel olarak cevaplama desteği gelecek. Bu özellik sayesinde Instagram’da bir arkadaşınıza gönderdiğiniz fotoğrafı sürekli olarak görebileceksiniz. Instagram şu an gönderilen fotoğrafları belirli bir saniye gösteriyor. Bu özellik sayesinde görsel olarak yapılan mesajlaşmalar daha sonra da görünecek. Bunun dışında gönderdiğiniz mesajın görüldüğüne bakmak için gelen kutusunu ziyaret etmeniz gerekmeyecek. Mesajlaşmanın üzerine tıklamadan son mesajınızın görülüp görülmediğini öğrenebileceksiniz.

Instagram mesajları görsel olarak cevaplama desteği

Instagram Live Rooms Tanıtılmıştı!

Korona virüsü pandemisiyle birlikte Zoom isimli toplu görüntülü görüşme imkanı tanıyan uygulama büyük bir çıkış yakalamış ve sektörü peşinden sürüklemişti. Birçok teknoloji şirketi kendi görüntülü görüşme imkanı sunan uygulamasını geliştirdi.

Şimdi bu şirketler arasına Instagram‘da katıldı. Instagram Live Rooms isimli uygulama kullanıcılarına maksimum 4 kişiden oluşan bir grubun toplu canlı yayın yapmasını sağlıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.