Apple 5G modemi için tarih verildi

Apple 5G modem

Apple 5G modemi için tarih verildi

ABONE OL 

Apple, iPhone 12 serisi ile birlikte 5G desteğini kullanıcılarına sunmuştu. Qualcomm şirketinden aldığı 5G modemini iPhone 12 serisinde kullanan şirket, 2023 yılında kendi 5G modemini üreteceği iddia edildi.

Apple 5G Modemi için 2023 Tarihi Verildi

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple imzalı 5G modemi için en erken 2023 tarihini işaret etti. iPhone 15 serisinin 5G modeminin markası Apple olacak. Kuo, yaptığı sızıntılarla kendilerini kanıtlamış bir analist olarak biliniyor. Kuo‘nun bu konuda yaptığı açıklama:

”iPhone‌’un en erken 2023’te Apple’ın kendi tasarımı olan 5G temel modemini benimseyeceğini tahmin ediyoruz. Üst düzey 5G telefon pazarındaki Android satışları durgun olduğundan Qualcomm, Apple’ın sipariş kaybını telafi etmek için düşük kaliteli pazarda daha fazla sipariş için rekabet etmek zorunda kalacak. Tedarik kısıtlamaları düzeldiğinde MediaTek ve Qualcomm markalar üzerinde daha az pazarlık gücüne sahip olacak ve bu da orta ve alt uç pazarda önemli ölçüde daha yüksek rekabet baskısına neden olacaktır.”

Apple 5G modemi için tarih verildi

iPhone 13 Modeli Hakkında Bilinen Diğer Detaylar

iPhone 13 serisinde çentiği biraz daha küçültecek olan Apple, arka kamera çıkıntısını arttıracak. iPhone 13 Pro özelindeki sızıntılara göre Apple‘ın kamera üzerinde bir hayli çalıştığı ve portre modunu geliştirerek video moduna da entegre edeceği iddia ediliyor.

Turuncu rengi üzerinde çalışan Apple, uzay grisi modellerin rengini biraz daha koyu bir şekilde sunabilir. Bir diğer sızıntıya göre ise satışlarının düşük olması sebebiyle üretimin durdurulacağı söylenen Mini modelinin iPhone 13 serisinde de yer bulacağı söyleniyor.

Apple’ın ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi‘nden aldığı patentlerin raporlarında ekran yenileme hızının birkaç kat artabileceği belirtildi. Normalde 60 Hz ekran yenileme hızına sahip olan iPhone modelleri artık 120 Hz, 180 Hz veya 240 Hz ekran yenileme hızlarıyla karşımıza çıkabilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir