Facebook Messenger Rooms nedir?

Facebook Messenger Rooms nedir?

Facebook Messenger Rooms nedir?

ABONE OL 

Facebook Messenger Rooms, Korona virüsü salgınından sonra büyük bir ivme yakalayan Zoom uygulamasına ciddi bir rakip olacak. Bunun nedeni de yeni uygulamanın 50 kişiye kadar zaman limiti olmadan görüntülü konuşma imkanı sunması.

Zoom’a dişli rakip: Facebook Messenger Rooms

Korona virüsü salgını nedeniyle okullar ve iş yerleri faaliyetini durdurmuştu. Bu da bazı iş yerlerini evlerden çalışmaya ve okulları da uzaktan eğitim almaya zorlamıştı. İş yerlerinin toplantılarının ve konferanslarının aksamaması adına ve uzaktan eğitimin bir kolu olması adına Zoom uygulaması kullanıcıların imdadına yetişmişti.

40 dakikaya kadar ücretsiz görüntülü konuşma fırsatı sunan Zoom, popüler olmasının ardından birçok soru işaretiyle karşılaşmıştı ve hakkında bir sürü iddia ortaya atılmıştı. Güvenlik açısından pek kullanılması önerilmeyen Zoom’a rakip aranırken Facebook kullanıcıların imdadına yetişerek Messenger Rooms’u kurdu.

Facebook Messenger Rooms

Toplam 50 kişiye kadar görüntülü konuşma imkanı sunan Messenger Rooms, Zoom’a nazaran zaman sınırlaması koymadı. Ücretsiz sürümüne 40 dakika sınır koyan Zoom’a göre zaman sınırlaması koymaması Messenger Rooms’u bir adım öne çıkarıyor.

Ayrıca bir uygulama indirme gereksinimi duymadan sohbet linkini göndererek bağlantı kurulmasını sağlıyor. Görüntülü sohbet başlatıldıktan sonra bağlantı linkini göndererek sohbete dahil edebiliyoruz. Messenger uygulaması kullanan sohbet katılımcıları görüntülerine arka plan ve efekt desteği de sağlayabiliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.