Evden çalışma Google’a yaradı! 1 milyar dolar tasarruf

 Evden çalışma Google’a yaradı! 1 milyar dolar tasarruf

Korona virüsünün pandemiye dönüşmesiyle birlikte birçok şirket gibi Google da evden çalışma sistemine geçiş yapmıştı. 1 yıldır evden çalışma sürdüren şirket, bu sürecin bazı masraflardan tasarruf edilmesini sağladığını açıkladı.

Evden Çalışma Şirket Giderlerini Azaltıyor

İlk çeyrek açıklamasında bir önceki döneme göre giderlerinde 268 milyon dolar düşüş yaşayan şirket, yıllık bazda 1 milyar dolardan fazla tasarruf edecek. Çalışanların evde çalışması sebebiyle seyahat, eğlence ve promosyon giderlerinin ortadan kalktı. Bu da şirketin kasasından daha az para çıkmasına sebep oluyor.

2020 yılında Google’ın reklam harcamalarında da düşüş yaşandı. Google, evden çalışma sistemine geçtiği günden bu yana seyahat, eğlence ve promosyon giderlerden 370 milyon dolar tasarruf edildiğini açıkladı.

Rekabet Kurumu Google’a Ceza Kesmişti

Rekabet Kurumu, ”kendi yerel arama ve konaklama fiyatı karşılaştırma hizmetlerini rakiplerini dışlayacak şekilde öne çıkardığı” sebebiyle 296 milyon 84 bin 899 TL ceza kesmişti. Google’ın kendi hakimiyetini kullanarak rekabet önleyici bir şekilde kendi hizmetlerini öne çıkardığı gerekçesiyle cezanın kesildiği belirtilmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir