Ethereum yeni rekoruna çok yaklaştı!

 Ethereum yeni rekoruna çok yaklaştı!

Bitcoin‘in 2017 yılında rekor kırmasıyla birlikte kendi rekorunu kıran Ethereum, 3 yılın ardından yeni bir rekora mı yürüyor? Bitcoin’in 42 bin dolar seviyelerine kadar yükselmesiyle birlikte 1.300 doları aşan Ethereum şu an 1.342 dolar fiyatıyla alıcı buluyor.

Ethereum Yeni Rekora Çok Yakın!

Ethereum 2018 yılının ocak ayında 1.448 dolara kadar yükselmişti ve kendi rekorunu kırmıştı. Bu yükselişin ardından 60 dolar seviyelerine kadar gerileyen Ethereum, adeta ayağa kalktı ve yıllar içerisinde yeniden zirve fiyatını aşmak için harekete geçti.

Ethereum Yeni Rekora Çok Yakın!

Zirve fiyatının yalnızca 100 dolar gerisinde olan Ethereum‘a tıpkı Bitcoin‘de olduğu gibi büyük ilgi gösteriliyor. Kripto para piyasasının en büyük ikinci kripto parası olmasıyla birlikte 153 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Son 24 saatte ise 36.5 milyar dolarlık hacme sahip.

Zirve fiyatı ise Coinmarketcap‘e göre 1.432 dolar, Coingecko‘ya göre ise 1.448 dolar olarak belirtildi.

Ethereum İşlem Ücretleri Yeniden Yükselişte!

Ethereum Blockchain ağındaki yoğunluğa göre belirlen Ethereum işlem ücretleri; ağdaki işlemler yoğun olduğunda yüksek, ağdaki işlemler seyrek olduğunda ise düşük oluyor.

Ethereum‘un fiyatlanmasıyla birlikte işlem ücretleri de 10.2 dolara kadar yükseldi. İşlem ücretlerinin çok fazla olduğunu da belirtmek gerekiyor. Diğer kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında ise açık ara yüksek olduğunu daha rahat anlaşılıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir