En büyük 10 kripto para – 10 Ocak 2021 (VİDEO)

 En büyük 10 kripto para – 10 Ocak 2021 (VİDEO)

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 10 Ocak 2021)

En Büyük 10 Kripto Para’da Son Durum

Bitcoin 39.500 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %2.5 azalarak %68.4’e geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki 115 milyar dolar artarak 741 milyar dolara seviyelerine yükseldi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 195 milyar dolar artarak 1.08 trilyon dolar olarak kayıtlara geçti.

En büyük 10 kripto para – Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

 • Bitcoin ve kripto paralar dünya genelinde yeniden popülerleşmeye başlamasıyla birlikte kurumsal şirketlerde kripto para almaya başladı. MicroStrategy şirketinin başı çektiği alımlara bir yenisini de Three Arrows Capital şirketi 36.969 Bitcoin‘lik alımıyla katıldı.
 • Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, günlük hacim rekoru kırdı. Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından açıklanan verilere göre Binance, 4 Ocak tarihinde 80 milyar dolarlık günlük hacme ulaştı.
 • Ethereum‘un 1.000 dolar fiyatını aşmasıyla birlikte işlem hacmindeki artış işlem ücretlerinin de artmasına sebep oldu. İşlem ücretleri ortalama olarak 10.2 dolara kadar yükseldi.
 • ABD merkezli dünyanın en büyük yatırım bankalarından olan JPMorgan‘ın analistleri Bitcoin fiyatının uzun vadede 146 bin dolar seviyelerini görebileceğini ifade etti.
 • SEC davasının ardından XRP‘ı delist eden kripto para şirketlerine bir yenisi eklendi. Blockchain.com isimli kripto para borsası XRP’ı 14 Ocak tarihinde alım satımı durduracak.
 • Ripple kurucuları arasında yer alan ardından projeden ayrılarak Stellar‘ın kurucuları arasında yer almış Jed McCaleb, yaptığı satışlarla dikkatleri üzerine topladı. Toplamda 400 milyon dolar değerinde XRP satan McCaleb, eski şirketini gözden çıkarmış gibi görünüyor.
 • Ukrayna tarafından geliştirilecek ulusal para biriminin dijital versiyonu Stellar altyapısında yer alacak. XLM bu anlaşma ile birlikte uçuşa geçti!
 • Kripto para piyasası Bitcoin fiyatının giderek artmasıyla birlikte büyüklüğüne arttırmaya devam ediyor. Toplamda 1 trilyon dolarlık büyüklüğe ulaşan kripto para piyasası tüm zamanların rekorunu kırmış oldu.
 • Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Bithumb, Güney Koreli oyun şirketi Nexon tarafından satın alınmak istendiği ortaya çıktı. Nexon eğer bu satın alma işlemini gerçekleştirirse Bitstamp ve Korbit‘in ardından üçüncü kripto para borsasının sahibi olacak.
 • Bitcoin 300 bin TL’yi aştı.
 • Kripto para yatırım fonu Grayscale yaptığı son açıklama ile toplamda fonun 27.4 milyar dolar büyüklüğe ulaştı.
 • Bitcoin madenciliğinde zorluk seviyeleri bulunmakta. Bu zorluk seviyeleri TH/s olarak ifade ediliyor. Örneğin 15 TH/s hash oranı saniyede 15 trilyon işlem gerçekleştiğini gösteriyor. Ortaya çıkan yeni verilere göre hash oranı saniyede 20.6 trilyona işleme ulaştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir