Ethereum yatırımcıları 880 doları hedefliyor

 Ethereum yatırımcıları 880 doları hedefliyor

Dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum, geçtiğimiz yaz aylarında DeFi projeleri sebebiyle büyük ilgi görmüştü. İşlem sayısının fazlalığı Ethereum ağını bir hayli yorduğu için Ethereum 2.0 güncellemesi başlatılmıştı. Bu da fiyata olumlu etki eden olaylar arasında yerini alıyor. Ethereum’a yatırım yapan profesyonel yatırımcıların 880 doları hedefledikleri ortaya çıktı.

Ethereum Yatırımcıları Yükseliş Bekliyor

Opsiyon piyasaları verilerine göre profesyonel Ethereum yatırımcıları 880 doları hedefliyor. Şu an 748 dolar fiyatıyla alıcı bulan Ethereum’un hedeflenen seviyeye ulaşması için yaklaşık yüzde 18 daha artması gerekiyor. Opsiyon piyasasındaki Ethereum işlemlerinin gerçekleşmesi için hedef olarak ise 2021 yılın mart ayı belirtilmiş. Bu tabii ki Black&Scholes fiyatlandırma modeline göre belirtildiği ifade ediliyor.

Ethereum
Ethereum yatırımcıları 880 doları hedefliyor

Ethereum Aktif Cüzdan Sayısı Giderek Artıyor

Ethereum aktif cüzdan sayısı 1 Ocak 2020 ile karşılaştırıldığında 1.5 kat artış gösterdi. 1 Ocak 2020 tarihinde 158.039 olan Ethereum aktif cüzdan sayısı 379.249‘a yükseldi. Bu yükseliş gerek kripto para piyasasının hacminin artmasıyla gerekse Ethereum 2.0 güncellemesinin etkisi olduğu düşünülüyor. Ayrıca Ethereum tabanlı DeFi projeleri de aktif Ethereum cüzdan sayısını arttıran bir diğer etken olarak biliniyor.

Ethereum 2.0 Güncellemesi Nedir?

Ethereum 2.0 sözleşmesi Ethereum için bir dönüm noktası niteliği taşıyor. Güncelleme, Ethereum enerji verimliliği, daha fazla kapasite ve işlemlerin daha kısa sürede gerçekleşmesini sağlayacak. Ethereum normalde saniyede 15 işlem gerçekleştirebiliyor. Ancak Ethereum 2.0‘a geçilmesiyle birlikte saniyede 2.000 işlem gerçekleştirilecek.

Ethereum 2.0 Güncellemesi Sürüyor

Ethereum 2.0 güncellemesini hayata geçirmek için gerek 524.288 Ethereum stake edilmesi yani yatırılması gerekiyordu. Güncellemeye büyük ilgi gösteren kripto para yatırımcıları 600 binden fazla Ethereum stake ederek sürecin 1 Aralık‘ta başlamasını sağlamıştı. Süreç bir hayli uzun süreceği de geçtiğimiz günlerde MyEthereWallet CEO’su Kosala Hemachandra tarafından açıklanmıştı ve en az 6 ay gibi bir sürede tamamlanabileceğini ifade etmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir