ABD vatandaşları kripto paralarını bildirmesi gerekiyor

 ABD vatandaşları kripto paralarını bildirmesi gerekiyor

Amerika Birleşik Devletleri Mali Suçları Araştırma Ağı (FinCEN) yaptığı son açıklamada vatandaşların yurt dışındaki kripto para borsalarında yer alan varlıklarını bildirmelerini istedi. FinCEN, 19 Aralık tarihinde bir düzenleme daha açıklamıştı.

ABD’den Bir Hamle Daha: Yurt Dışındaki Kripto Paralar Bildirilecek

Amerika Birleşik Devletleri yaklaşık 20 gündür kripto para varlıklarına yönelik çalışmalarını arttırdı. Yapılan açıklamalar ile birlikte kripto para yatırımcılarının hareketlerinin kontrol altına alınmak istediği görünüyor.

ABD kripto para düzenlemesi
Yurt Dışındaki Kripto Paralar Bildirilecek

19 Aralık tarihinde açıklama yapan Amerika Birleşik Devletleri Mali Suçları Araştırma Ağı (FinCEN), bir cüzdan adresine günde 3 bin dolar kadar gönderim gerçekleştiren yatırımcıların kimlik bilgilerini de borsaya vermesi gerektiğini belirtmişti. Günde 10 bin dolarlık işlem yapılan işlemler ve işlemi gerçekleştiren kişi hakkında detaylar borsa tarafından Mali Suçları Araştırma Ağı (FinCEN) ile paylaşılacağı açıklanmıştı.

Şimdi ise yurt dışındaki kripto para borsalarında yer alan 10 bin dolar ve üzeri varlıkların FinCEN’e bildirilmesi gerektiği açıklandı. Bu gelişme ile birlikte ABD hükümetinin kripto para varlıklarına yatırım yapan vatandaşlarını kontrol altına almak istediği iddia ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir