Ethereum NFT’leri piyasaya rağmen ilgi görüyor!

Ethereum NFT'leri

Ethereum NFT’leri piyasaya rağmen ilgi görüyor!

ABONE OL 

Ethereum Blockchain ağında yer alan NFT’lerle ilgili ilgi çekici veriler ortaya çıktı. Dune Analytics tarafından paylaşılan verilere göre Ethereum NFT’leri günümüzdeki piyasa koşullarına rağmen hala ilgi görüyor.

Ethereum NFT’lerine Olan Talep Azalmıyor

NFT’ler popülerliği her ne kadar azalmış olsa da yatırımcıların hala NFT satın aldığı ortaya çıktı. Dune Analytics tarafından paylaşılan rapora göre Ethereum NFT’lerini satın alan yatırımcıların sayısında artış olduğu açıklandı. Ayrıca haziran ayında 1.54 milyon Ethereum NFT’si satılmışken temmuz ayında 1.61 milyon Ethereum NFT’sinin satıldığı açıklandı.

Geçtiğimiz haziran ayında 393 bin yatırımcının NFT satın aldığı belirtilirken, temmuz ayında yatırımcı sayısının 400 binin üzerine çıktığı açıklandı.

Ethereum NFT’leri piyasaya rağmen ilgi görüyor!

Bill Gates NFT’ler İçin Tespit Yaptı

Microsoft‘un kurucusu ve dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Bill Gates, yaptığı açıklamalarla dikkatleri çekmeyi başarıyor. Bu defa NFT’ler hakkında bir açıklamada bulunan Gates, NFT satın almanın ”Aptal teorisi” ile doğrudan örtüştüğünü ifade etti:

Bir varlık sınıfı olarak, %100 daha büyük aptal teorisine dayanıyor. Birileri bunun için benden daha fazla ödeyecek.

Vikipedi’deki kaynak verisine göre Aptal teorisi (Büyük aptal kuramı):

Büyük aptal kuramı, daha sonra daha da yüksek bir fiyata satılabilmeleri durumunda, fiyatları içsel değerini büyük ölçüde aşan aşırı değerli varlıkları satın alarak bazen para kazanılabileceğini öne süren bir kuramdır.

NFT satın alan yatırımcıların birçoğunun amacı satın aldığı fiyatın üzerinde bir fiyata NFT satışı gerçekleştirebilmektir. Bill Gates, NFT satın alan yatırımcılar için bir tespit yaparak yine kripto para ve NFT yatırımcılarının tepkilerini toplamaya başladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir