Ethereum işlem ücretleri normale dönüyor

 Ethereum işlem ücretleri normale dönüyor

Ethereum işlem ücretleri geçtiğimiz günlerde bir hayli yükselerek kendi Blockchain ağında bir sorun haline gelmeye başlamıştı. Son günlerde bu sorun yavaş yavaş son buluyor ve işlem ücretleri normale dönmeye başladı.

Ethereum Blockchain ağında transfer gerçekleştirmek isteyen kişiler GAS ismi verilen ücreti ödemesi gerekiyor. GAS fiyatları da ağdaki yoğunluğun artması ile birlikte artış gösteriyor. Ethereum işlem ücretlerindeki artış Ethereum Blockchain ağının verimliliğini kaybetmesine sebep oluyor.

18 Temmuz tarihinde 74,033 milyar GAS ödemesi gerçekleştirilmişti. 74,033 milyar GAS ise 1.4 milyon dolara tekabül ediyor. Ağın bu kadar yoğun olmasının temel sebeplerinden biri en büyük sabit fiyatlı kripto para olan Tether (USDT)’di.

Tether (USDT), Ethereum’un Blockchain ağını kullanıyor ve her geçen gün Tether’a olan ilgi artıyor. Kripto para piyasasında güvenli bir liman olarak görülen Tether sayesinde Ethereum ağı bir hayli maliyetli bir hale geliyor.

Ethereum İşlem Ücretleri Düşüyor

Ancak son günlerde işlemler normale dönmeye başladı. GAS ücretleri 30 Gwei‘den 6 Gwei seviyesine düşerek 1 dolardan 0.25 cente gerilemiş oldu. Bu düşüşün sebebi ise ağdaki hareketliliğin azalması olarak görülüyor.

Tamamen taleple bağlantısı olan işlem ücretleri her ne kadar düşüş gösterse de Ethereum fiyatının yükselişinin devam etmesi halinde yeniden yükselişe geçebilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir